Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Консервація басейна на зиму

Консервація басейна на зиму

Консервація басейна – це підготовка резервуару до зими. Ігнорувати цей обов’язковий захід не слід, адже потім доведеться втрачатися на ремонт басейну, або ж взагалі на заміну чаші та обладнання. Плануючи встановити басейн, слід заздалегідь поцікавитися питаннями консервації резервуарів. Так, резервуари надувного та каркасного типу на зиму прибираються у сухе тепле приміщення, у стаціонарних наземних басейнах слід спустити воду, а штучні водойми заглиблені в землю, зимують наповненими. Саме про їх консервацію будемо говорити у даному матеріалі.

Коли проводиться консервація

У цьому питанні однозначної думки немає. Деякі власники басейнів беруться до консервації відразу після закінчення купального сезону. Однак, є й такі, що вичікують ще місяць чи два.

Спеціалісти рекомендують розпочинати підготовку басейна до зими після того, як температура повітря знизиться до 15С тепла. Слід зазначити, що консервація займає достатньо часу, тому починати її потрібно заздалегідь, аби встигнути до перших заморозків.

Покрокова інструкція підготовки басейна до зими

Підготовка басейна до зими відбувається у декілька етапів і зазвичай займає декілька днів. Перед тим, як розпочати консервацію, слід підготувати необхідні аксесуари та хімію. Далі треба виконати наступні дії:

  • Зняти літнє накриття. Зазвичай його використовують для накриття резервуару влітку аби зменшити вплив ультрафіолету та потрапляння сміття. Тент слід зняти, помити, просушити та прибрати до наступного сезону. Ролетне покриття очищують та накручують на вал, з ролету сонячного типу знімають сонячні батареї та прибирають їх на зберігання у сухе тепле приміщення.

  • Прибрати з басейну усі аксесуари на кшталт дозаторів, термометрів, сходинок та інших предметів, що опинилися на дні.

  • Очистити басейн від сміття. Поверхневе сміття слід зібрати за допомогою сачка, а стіни та дно резервуару очищують за допомогою щіток та шкребків, або ж водяного пилосмоку. Виконати зворотню промивку фільтрів.

  • Відрегулювати рівень pH (він має дорівнювати 7.2-7.6 одиниць), додати дезінфікуючий засіб та препарати проти водоростей. Взимку водорості навряд чи будуть розростатися, однак з першими сонячними променями вони почнуть активно розмножуватися. Запобігти цьому процесу допоможе внесення альгіцидів.

  • Додати у воду спеціальний препарат для консервації басейну. За мінімальних морозів він буде підтримувати воду у чистоті.

  • Запустити фільтраційну систему, як мінімум, на 2-3 години.

  • Спустити воду в резервуарі на 10 см нижче краю форсунок подання води.

  • Демонтувати та витягти з басейну насоси, обладнання фільтраційної системи, обладнання для забезпечення протитечії, систему підігріву. З нього слід злити воду та помістити на зберігання в приміщення, що опалюється.

  • Закрити заглушками вільні кінці зливової системи. Це слід зробити після злиття води з системи трубопроводу. Окрім того, пінні заглушки рекомендується встановити у заглибленнях освітлювальних приладів, скимерів та форсунок, які залишаються над водяною поверхнею.

  • Встановити спеціальні поплавці для консервації. Мова йде про спеціальні амортизуючі поплавці з низьким водопоглинанням, які монтуються по периметру басейна та занурюються у воду на 80%.

  • Встановлення накриття. Це останній заключний етап. Зазвичай для захисту резервуару використовують універсальне накриття. Влітку воно здатне захистити резервуар від пилу та забруднень, а взимку перетворюється на елемент системи консервації.

Підготувавши басейн таким чином, новий купальний сезон вдасться відкрити без зайвого клопоту. Резервуар зустріне відпочивальників чистою та безпечною водою.

Всі необхідні засоби для обробки води та консервації басейну на зиму можна придбати в магазині Water Line – від надійних виробників та за доступними цінами.