На жаль, вода в басейні не очищається сама собою. Без необхідного обслуговування вона швидко забруднюється та стає небезпечною для плавців. Щоб цього не сталося, необхідно регулярно включати фільтруючу систему, проводити механічне очищення поверхонь та хімічну обробку води за допомогою спеціально розроблених для цього препаратів. У цьому огляді будуть докладно описані засоби, що входять до базового комплекту хімії для обслуговування будь-якого басейну.
Як перевірити воду в басейні
Контроль якості води в басейні передбачає регулярну перевірку рН та концентрації використовуваного дезінфікуючого засобу. У приватних вуличних водоймищах її необхідно проводити не рідше 1 разу на кілька днів, а в спеку – щодня. У комерційних басейнах щодня.Аналіз води в басейні проводиться за допомогою спеціальних тестерів:
- Електронний рН-метр використовується для перевірки лише кислотно-лужного балансу води. Плюс цифрового тестера для перевірки рН води полягає в тому, що його можна використовувати не тільки в басейні, а й у побутових цілях для перевірки рівня рН інших рідин.
- Комплексні тестери дозволяють одночасно перевірити рН та рівень дезінфектора:
- таблетковий тестер Aquadoctor Box pH/CL підходить для басейнів, в яких як дезінфектор використовується хлор.
- краплинний тестер Kokido K029BU pH и Cl/Br можна використовувати, якщо для знезараження води поперемінно використовується хлор та/або бромсодержащіе препарати.
- Якщо для дезінфекції води застосовується безхлорна хімія на основі активного кисню, можна купити таблетковий тестер Aquadoctor Box pH и O2.
Регулювання рН у басейні
Рівень рН є одним із найважливіших показників для басейну. Він впливає на комфортність води для плавців, стан поверхонь та обладнання, ефективність хімії, що використовується.Норма рН води у басейні становить 7,2-7,4. Допускаються незначні коливання 0,2 одиниці, але вони мають бути короткочасними. Якщо рН тривалий час перебуває нижче 7.2, кисла вода викликає корозійні процеси. При підвищенні рН понад 7.4-7.6 вода стає лужною, що призводить до її каламутності та утворення вапняного нальоту на чаші та обладнанні. Також кисла та лужна води викликають сухість шкіри та подразнення очей у плавців.
Регулювання рівня рН проводиться за допомогою відповідної хімії – рН Minus та рН Plus. Оскільки протягом сезону кислотно-лужний баланс може коливатися у будь-який бік, варто купити комплект хімії для басейну – обидва види препаратів. Їх можна підібрати в лінійці брендів Aquadoctor або Crystal Pool.
Чим можна дезінфікувати воду у басейні
У комерційних басейнах єдиним допустимим засобом дезинфекції є хлор. Також це найефективніший і найдоступніший засіб для будь-яких приватних басейнів. Хлорсодержащие хімікати для басейну дозволяють вбити 99% патогенних мікроорганізмів, але вони очищають воду від водоростей, грибків і органічних забруднювачів.Для обслуговування басейну необхідно мати комплект хімії – два види препаратів:
- Швидкорозчинний шок-хлор для басейну. Використовується при першому заповненні басейну, під час підготовки його до зимової консервації, у разі сильного утворення водоростей, у відкритих басейнах – після зливи. Для якісної дезінфекції води шокове хлорування басейну рекомендується проводити щотижня.
- Повільнорозчинний хлор – це дезінфектор, який застосовується на регулярній основі. Норма хлору у басейні становить 0,3-0,5 мг/л води. Завдання хлору тривалого впливу підтримувати необхідний рівень.
Як очистити басейн від водоростей
Водорості можуть утворюватися в будь-якому басейні, просто у відкритих водоймищах це відбувається швидше. Хлор ефективно з ними бореться, але згодом у водоростей виникає резистентність до хлорних препаратів. Підтримати роботу хлору допомагає альгіцид, який гальмує життєво важливі процеси у клітинах водоростей. Альгіцид для басейну рекомендується застосовувати при першому заповненні басейну водою, при підготовці його до зимівлі, після сильних дощів та кожної шокової обробки води.Як зробити воду в басейні прозорою
Мутна вода в басейні може бути викликана недостатньою циркуляцією, поганою роботою фільтра, порушенням рН у бік підвищення, ранньою стадією утворення водоростей та іншими причинами. Якщо фільтрація не допомагає впоратися із проблемою, зробити воду прозорою допоможе коагулянт (флокулянт). Цей препарат можна використовувати у міру виникнення каламутності, але краще застосовувати флокулянт на щотижній основі після шокування басейну. Це допоможе підтримувати прозорість води і знизить навантаження на систему, що фільтрує.Хімія для чищення басейну
Щоб вода в басейні залишалася чистою, важливо регулярно очищати від забруднень та нальоту чашу. Для повного очищення чаші перед початком купального сезону можна використати Aquadoctor MC MineralCleaner або Crystal Pool Scale Remover. Обидва препарати ефективно видаляють мінеральний та органічні відкладення, а також іржавий наліт.Під час купального сезону можна чистити чашу щітками без використання комплекту хімії для басейну. Але якщо на рівні ватерлінії спостерігається чорна смуга, видалити забруднення допоможе безпечний засіб Aquadoctor CW CleanWaterline. Склад препарату не впливає на якість води, тому для очищення ватерлінії досить трохи приспустити воду.
Спеціальна хімія для басейну
Вода, що часто заливається в басейн, спочатку є жорсткою через підвищений вміст металів або солей кальцію. В цьому випадку необхідно обов'язково пом'якшувати воду за допомогою спеціальної установки або хімії. Для видалення металів у воді можна використовувати препарати AquaDoctor SMe StopMetal або Crystal Pool MetalGone, а для зниження кальцієвої жорсткості − Aquadoctor SM StopMineral. Препарати для пом'якшення води в басейні необхідно додавати при першому заповненні та кожному наступному доливі води.
Сподіваємось, наш огляд допоміг розібрати у тому, як правильно обслуговувати басейн. А якщо у вас залишилися питання щодо вибору базового комплекту хімії для басейну, консультанти магазину з радістю допоможуть.