Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Коли консервувати басейн

Коли консервувати басейн

Коли температура повітря опускається нижче нуля, фахівці радять обов’язково консервувати вуличні басейни. Криті резервуари, якими користуються протягом всього року, консервації не потребують.

Передзимова підготовка басейну – це одна з головних умов правильного догляду за гідроспорудою. Лише за таких умов резервуар служитиме максимально довго, зберігатиме свою цілісність та безпечність, а під час весняної розконсервації потребуватиме невеликих зусиль.

Коли консервувати басейн

Готувати басейн до зими потрібно до перших заморозків. Ідеальною вважається температура повітря у 10-13 градусів. Як правило, така температура встановлюється ближче до середини жовтня.

Тим не менш, якщо сезон потрібно закрити раніше, наприклад, у вересні, то басейн можна законсервувати і у цей період. Однак в такому випадку знадобиться дещо більше зусиль та препаратів спеціальної хімії для басейнів. Вони дадуть змогу максимально ефективно підготувати резервуар до холодів.

Консервація басейну. Покрокова інструкція

Консервуючи басейн, у ньому слід залишити певну кількість води. Справа в тому, що під час морозів підземні води й ґрунт можуть призвести до деформації резервуару. Залишена вода компенсуватиме навантаження на чашу та захистить її від тріщин та інших пошкоджень.

  • За кілька днів до консервації басейну треба відкоригувати рівень pH. Він має відповідати показнику 7.2-7.4 одиниць.

  • Далі з резервуару забирають скімери, прожектори, драбини, поручні, гірки та інше обладнання, яке можна зняти на зиму.
  • Після цього чашу очищують. Поверхневі забруднення у вигляді листя, гілок, комах, залишених речей прибираються ручним сачком, очищення поверхонь чаші проводиться за допомогою водного пилососу.

Під час підготовки до зимового періоду в басейні треба зняти всі насоси: протитечії, циркуляційний, теплообмінника. Устаткування слід відправити на зберігання в сухе, бажано, опалювальне приміщення. Труби слід продути, щоб прибрати залишки води. Це можна зробити за допомогою компресора або пилососа. Вентилі труб залишають відкритими, а кінці труб обмотують міцними поліетиленовими пакетами.

Увагу слід також приділити автоматичній станції дозування хімії, якщо така є. З неї зливають всі залишки препаратів. Необхідні для консервації басейну речовини додають вже вручну.

Встановлення компенсаторів

Щоб зменшити тиск на стінки гідроспоруди потрібно організувати компенсаційну систему. У якості компенсаторів можна використати пластикові пляшки, пінопласт, автошини та інші предмети, що мають здатність стискатися у разі посилення тиску.

Встановлення компенсаторів призводить до підняття рівня води. Певну її кількість потрібно злити до тих пір, поки рівень рідини не опуститься на 10 см нижче бічних форсунок. Якщо в гідроспоруді є зливний жолоб, рівень води знижують на 25-30 см.

Під час консервації обов’язково треба додати спеціальну хімію. Сучасні виробники значно спростили життя власників басейнів і пропонують препарати для консервації гідроспоруд на зиму. Такі засоби підтримуватимуть воду у пристойному стані та зменшать розмноження водоростей. Окрім того, зимова хімія допомагає запобігти випадінню осаду та появі вапняного нальоту, спеціальні препарати не дають відкладатися на поверхнях чаші солі та іншого бруду.

Коли усі заходи буде виконано, резервуар накривають спеціальним накриттям, яке перешкоджатиме попаданню нового сміття в резервуар, пошкодженню та випаровуванню води.

Доклавши зусиль до консервації басейну восени, навесні власники отримають систему практично готову до роботи. Вчасно та правильно проведена передзимова підготовка зекономить сили, гроші та нерви.