Купання в чанах, як відпочинок та лікувальна процедура відома вже сотні років. Особливо корисний такий релакс в поєднанні з вдиханням гірського повітря. При правильному використанні чан розміщується під відкритим небом. Під ним розводять багаття, яке повинно прогріти воду до 40°С. Щоб утримувати тепло та не допустити опіки під час процедури, на дно викладають каміння закругленої форми. Така купіль дозволяє покращити роботу імунної системи, укріпити серцево-судинну систему, вивести токсини. Відомий і її омолоджуючий ефект.
Чан на дровах: особливості обслуговування
Основні особливості догляду за ємністю складаються з кількох обов’язкових правил:
- Щоб зберегти чистоту чану та його довговічність, краще передбачити спеціальне накриття. Частіше всього використовують тент. Він повинен підходити під розміри ємкості та повністю покривати поверхню, коли її не використовують. Бажано, щоб полотно було легким та простим в користуванні.
-
Під час купання в чан додають цілющі трави, але в плані дезінфекції конструкції не треба орієнтуватися виключно на них. Щоб користуватися чаном безпечно, обов’язковою умовою є збалансований рівень ph. За допомогою спеціального тестеру визначити показник та, за необхідності, нормалізувати його (до рівня 7,2-7,4), використовуючи спеціальну понижуючу або підвищуючу хімію.
- Якщо чан встановлений для користування в комерційних цілях, після купання кожної міні-групи вода повинна бути замінена. Особливо в літній час в чашах індивідуального користування стан води перевіряється постійно, а її заміна проводиться не рідше, ніж 1 раз на 3-4 дні. Якщо цього не робити – великий ризик того, що в чані швидко з’являться водорості та інші шкідливі мікроорганізми.
-
Якщо зливати воду щоразу немає можливості, слід подбати про дезінфекцію води в чані. Для цього можна використовувати хімію для басейнів у відповідному дозуванні. В основному застосовують препарати на основі хлору або активного кисню. Для підтримки якості води варто також застосовувати альгіцид – хімічний засіб, який не допустить розповсюдження водоростей в чані.
- Щоб очистити якісно поверхню чану, рекомендовано використовувати спеціальні сучасні засоби, які допоможуть швидко позбутися нальоту, органічних відкладень, іржі. Окремо передбачені засоби, які допоможуть позбутися й зайвих металів. На період простою воду з чану потрібно злити.
-
Особливості догляду залежать від того, з чого виготовлений чан. Так, на поверхні конструкцій з чавуну швидко можуть з’явитися сліди іржі, тому чистити його потрібно часто та ретельно. Частіше всього використовують металеві щітки для такої процедури. Щоб позбутися проблеми, можна поверхню покрити емаллю. Такі чани також потребують і бережного ставлення, оскільки при значних механічних пошкодженнях конструкція може розколотися. Спеціальними засобами повинні оброблятися і чани, виготовлені з деревини – вони підтримують не тільки цілісність, але й привабливу природню текстуру виробу. Після правильної обробки не з’являється пліснява.
- Для підігріву води в чані використовувати дрова листяних порід (краще, щоб довжина їх не перевищувала 1 м). Підійдуть дуб, бук, граб. Для зручності та безпеки регулювання вогню під чаном використовувати спеціальний совок або кочергу.
Чан на дровах вже не відноситься до екзотичного відпочинку. Він може бути встановлений не тільки на території гірських курортів, а й заміських баз відпочинку. Не рідкість такі елементи й на приватних подвір’ях. Щоб отримувати задоволення від природного релаксу, потрібно бути впевненому в тому, що чан добре очищений. Не забувати, що є й певні правила купання та гігієни. При додаванні трав до води, краще поцікавитись, які це рослини, оскільки деякі з них можуть провокувати алергічну реакцію.