Домашні вуличні басейни не є чимось дивовижним. При цьому багато хто віддає перевагу каркасним басейнам, які можна прибрати після закінчення купального сезону. Щоб протягом літа плавання в штучній водоймі приносило максимум комфорту та мінімум зусиль, важливо знати, як правильно обслуговувати каркасний басейн. Дотримуючись правил експлуатації каркасного басейну і періодичності заходів, які ви проводите, ви зможете легко підтримувати чистоту і прозорість води.
Правило експлуатації №1 - купіть хороший фільтр та насос
Фільтр та насос – дві найважливіші складові чистої води в каркасному басейні. Без фільтра неможливо видалити присутні у воді дрібні забруднювачі, а без насоса забезпечити циркуляцію води та експлуатацію басейну. В результаті вода швидко застоюється і каламутніє, а на стінках і дні утворюється мулистий наліт. В ідеалі фільтр та насос повинні працювати не менше 8 годин на добу, щоб підтримувати належне очищення води.У каркасних басейнах об'ємом до 3000 л можна встановити кардрижний фільтр. Він має більш доступну ціну, проте швидше забруднюється, тому картридж доводиться міняти кожні кілька тижнів. Якщо басейн використовується інтенсивно великою кількістю плавців, краще відразу купити пісочний фільтр, який рекомендований для великих каркасних басейнів. Такі фільтри дозволяють ефективно видаляти різноманітні забруднення навіть за сильної завантаженості басейну. Як обслуговування необхідно раз на тиждень очищати фільтр від забруднень методом зворотного промивання та проводити заміну кварцового піску один раз на кілька років.
Правило №2 - регулярне механічне очищення
Фізичне очищення води передбачає щоденне прибирання великого сміття за допомогою сачка, а також видалення сміття, що осіло на дно. В останньому випадку це найпростіше робити за допомогою донного пилососа, який також знадобиться для чищення стін.Очищати стіни каркасного басейну рекомендується раз на тиждень за допомогою спеціальних щіток-насадок, які дозволять видалити забруднення та наліт навіть із важкодоступних місць. Щотижневе прибирання можна проводити без миючих засобів.
При першому відкритті басейну або у разі сильних забруднень (якщо басейн довго стояв без діла і сильно заріс) зазвичай використовується засіб для очищення нальоту з чаші басейну брендів Aquadoctor або Crystal Pool. Ці препарати мають збалансований склад, що дозволяє легко видалити навіть застарілі органічні та мінеральні відкладення, але при їх використанні обов'язково потрібно зливати воду.
Правило експлуатації №3 – правильний хімічний баланс води
Жодна хімія, що використовується для басейну, не буде працювати ефективно при порушеному кислотно-лужному балансі. Тому рН потрібно перевіряти щодня або раз на 2-3 дні. Для перевірки рН можна використовувати електронний (цифровий) або комплексний тестер (капельний або таблетковий), за допомогою якого можна одночасно перевірити рівень хлору або активного кисню. Вибір моделі залежить від того, який дезінфікуючий засіб ви використовуєте.В ідеалі рН має підтримуватись на рівні 7,2-7,6. При порушенні показників використовується спеціальна хімія, що коригує – рН Плюс або рН Мінус.
Правило експлуатації №4 - дезінфекція каркасного басейну
Щоб вода була чистою від водоростей, різних органічних забруднень, грибків, бактерій та вірусів, як дезінфектор краще використовувати хлор. На сьогоднішній день хлоровмісна хімія – найпростіший і найдоступніший за ціною спосіб очищення води в каркасному басейні. При відкритті басейну, після сильних дощів, ріст водоростей і як ударної обробки води (його рекомендується проводити раз на тиждень) використовується швидкорозчинний шок-хлор.Для регулярної обробки води найпростіше використовувати хлорні пігулки. Вони поміщаються в плаваючий дозатор, де розчиняються повільно протягом 5-7 днів, підтримуючи на потрібному рівні активний хлор. Щоб бути впевненим у тому, що концентрація вільного хлору знаходиться в межах 0,6-1,5 мг/л, рекомендується перевіряти цей показник так само часто, як рН.
У дитячих басейнах, а також невеликих каркасних басейнах, що використовуються менш інтенсивно, замість хлору можна використовувати засоби на основі активного кисню, концентрація якого має підтримуватися лише на рівні 3-8 мг/л. Для цього також необхідно регулярно тестувати воду та додавати дезінфектор у міру необхідності. Зверніть увагу, що для ударної обробки також необхідно використовувати шок-хлор, який можна використовувати в комплексі з безхлорною хімією для басейну.
Правило експлуатації №5 - профілактика зростання водоростей та каламутності води
Оскільки будь-якій проблемі простіше запобігти, ніж боротися з наслідками, раз на тиждень рекомендується додавати у воду альгіцид та коагулянт. Перший препарат використовується як профілактичний засіб проти зростання водоростей, другий допомагає зібрати у великі пластівці присутні у воді дрібні суспензії, які через розмір не можуть бути уловлені фільтром.
Варто зазначити, що альгіцид не зможе ефективно видалити вже наявні водорості, для цього потрібен шок-хлор, але його додавання після шокової обробки води знизить їхню ймовірність появи надалі. Коагулянт (флокулянт) можна використовувати як профілактичний засіб або в тому випадку, коли вода стала каламутною.
Додатковий захист басейну від забруднень
Як правило вода у відкритому каркасному басейні забруднюється дуже швидко, а як додатковий захист від забруднювачів, що приносяться з вітром, можна використовувати солярне покривало. Воно схоже на пухирчасту пакувальну плівку, але розроблено спеціально для вуличних басейнів. Плівка кладеться на поверхню води, закриваючи гладь від попадання сміття. Крім цього, солярна плівка дозволяє акумулювати сонячне тепло, тому після ночі або в прохолодні дні вода в басейні буде вищою на 5-10 градусів.