Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Якщо басейном не користуватися

Якщо басейном не користуватися

Не завжди відкриті басейни потребують розконсервації після зимового періоду і тоді постає питання щодо його збереження. Зазвичай, консервація басейну передбачає те, що в ньому залишають воду і саме її збереження у безпечному санітарному стані виникає першим. Як вирішувати це питання, поговоримо далі.

Для чого басейну потрібна консервація

Перш ніж говорити про те, як зберегти законсервований басейн у придатному до подальшої експлуатації стані, розберемось для чого проводиться консервація.
Зазвичай її проводять із настанням холодів. Способів консервації басейну існує два – без води та з водою. Вдаватися до першого варіанту фахівці не радять, адже взимку відбувається деформація грунту, яка може призвести до пошкодження чаші.

Щодо другого способу, то залишаючи воду в басейні, вдається вирішити відразу декілька питань:
  • запобігти руйнуванню та пошкодженню чаші у холодну пору року;
  • зберегти чистоту резервуару;
  • заощадити сили та фінанси під час розконсервації.
Як правило, консервуючи басейн на зиму, у ньому знімають усе обладнання, яке піддається корозії. Щодо води, то її залишають в об’ємі 2/3 від загального обсягу басейну. Зрозуміло, що з настанням тепла вода почне прогріватися, а значить у резервуарі створюватиметься середовище сприятливе для розвитку шкідливих мікроорганізмів, водоростей та грибків. Це потягне за собою неприємний запах, а також може призвести до руйнування покриття.

Як зберегти басейн, що не експлуатується

Отже, якщо басейном не користуватися, перш за все псується вода. У її збереженні найефективнішою буде спеціальна хімія для басейну. У період простою басейн потребуватиме наступних заходів:
  • Регулярний контроль pH. Заміри проводяться за допомогою спеціальних тестерів. Рівень кислотно-лужного балансу у басейні, що не експлуатується, має відповідати показнику 7.0-7.6. Слід зазначити, що від рівня pH залежить ефективність використання решти препаратів для басейну, тому якщо він не відповідає нормі, варто провести корегування. Допоможуть у цьому препарати pH Плюс та pH Мінус.
  • Дезінфекція води. Для дезінфекції води у басейнах, що не експлуатуються, застосовують лише швидкорозчинний хлор. Зважаючи на те, що у більшості випадків, усе обладнання під час консервації знімають, гранульований або таблетований хлор розчиняють у ємності та вносять препарат, рівномірно розподіляючи по периметру резервуара. Внесення засобу для дезінфекції допомагає підвищити рівень вільного хлору та попередити розвиток шкідливих мікроорганізмів.
  • Боротьба з водоростями. Ризик розвитку водоростей у басейнах, що не експлуатуються, достатньо великий. Тепло та стояча вода є одними з найсприятливіших факторів цього процесу. Внесенням хлору із зеленими шкідниками не впоратися, вони швидко адаптуються до нього. Тому, ще одним препаратом, який фахівці радять вносити у воду у період простою, є альгіцид. Завдяки спеціальному компоненту, який входить до складу цього препарату, він зупиняє ріст водоростей на клітинному рівні, а також підвищує вплив хлору. Зокрема, у водоймах, що не використовуються можна проводити обробку води препаратом AquaDoctor АС Mix. Він сприяє позбавленню від водоростей та інших шкідливих мікроорганізмів, є швидкорозчинним, має доступну ціну.  

Як показує аналіз та рекомендації фахівців, басейни, що простоюють, також потребують спеціальної хімії та уваги. Однак, їх знадобиться значно менше, ніж для резервуару, що функціонує у звичному режимі. Щодо препаратів, яких потребуватиме басейн, що не експлуатується, то обираючи їх слід обов’язково врахувати параметри штучної водойми.  Якщо Вам потрібна консультація з приводу збереження стану басейну, який простоює без користування, звертайтесь, наші фахівці допоможуть.