Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Які причини слизу в басейні

Які причини слизу в басейні

Для безпечного купання будь-який басейн вимагає ретельного догляду. Досвідчені господарі пильно стежать за станом гідротехнічної споруди та води у ній. І якщо з`явився слиз на стінках чи дні водойми, одразу вживають заходи по його усуненню.

Від чого може з`явитися слиз у басейні

Найпоширенішою причиною появи слизу у штучній водоймі є водорості, що розмножуються при недостатній фільтрації води, високій температурі повітря та великій кількості сонячного світла. Проблема посилюється при наявності цвілі, грибків, інших шкідливих мікроорганізмів.

Купатися у такій слизькій воді не рекомендується - це може призвести до алергічних реакцій та отруєння, тому власники басейнів одразу проводять комплекс заходів.

Як позбутися слизу у басейні: алгоритм дій

Незалежно від причини появи слизу, його усувають, діючи за наступною схемою:
  1. Ретельно очищають фільтраційну установку методом зворотньої промивки.
Паралельно перевіряють стан піска-наповнювача у фільтрі: якщо він сильно забруднений, проводять його повну або часткову заміну.
  1. Перевіряють та коригують кислотно-лужний баланс води.
У нормі показник – 7.2-7.4 PH. Якщо він нижчий, або вищий, хімічні засоби для знезараження басейну не діють. Тому спочатку за допомогою спеціальних тестерів перевіряють PH і, за потреби, вводять регулюючу хімію. Зазвичай у спеку показник завищений, тож застосовують понижуючі PH препарати. Порядок внесення і дозування – за інструкцією виробника. Після введення коригуючої хімії на кілька годин потрібно увімкнути циркуляцію води, щоб препарат рівномірно розподілився у воді.
  1. Проводять шокове хлорування води.

При появі слизу хлор застосовується навіть у тому випадку, якщо зазвичай для знезараження води господар використовує препарати на основі активного кисню. Хлор допомагає швидко та ефективно знищити хвороботворні мікроорганізми. Шок-хлорні препарати можуть бути  у формі рідини, гранул чи таблеток – як зручніше власнику басейну. Важливий нюанс: шок-хлорування варто проводити ввечері, щоб препарат встиг знезаразити воду до наступних маніпуляцій у басейні.

 
  1. Ретельно очищають басейну від слизу.
Роблять це не раніше, аніж через 12 годин після шок-хлорування рідини. Особливу увагу приділяють обробці зон, найбільш уразливих для появи водоростей та цвілі:
  • Дна;

  • Стиків;

  • Кутів;

  • Сходів;

  • Затемнених ділянок;

  • Гірок;

  • Зони зворотніх форсунок;

  • Зони скиммера.

Обробку проводять жорсткими щітками при вимкнутому фільтрі. Потім фільтраційну установку вмикають на 12-24 години (залежно від її потужності), щоб через неї пройшов увесь об’єм води. Після фільтрування чашу ще раз очищають щітками, щоб зняти залишки забруднень. Осад прибирають гідропилесосом.

  1. Додають альгіциди

Альгіциди – хімічні засоби для басейну, призначені для знищення водоростей. Вони руйнують захисну оболонку та імунну систему рослин, переривають цикл розмноження. Застосовуються не лише для боротьби з водоростями, що уже з’явились, але й у профілактичних цілях.

Після усіх заходів варто пильно стежити за станом басейну хоча б протягом кількох тижнів: якщо знову помічено слиз, доведеться повністю спустити воду, очистити і знезаразити чашу басейну та знову набрати воду. Це досить тривалий та дороговартісний процес.

Тож онлайн магазин WTL радить попередити появу слизу, застосовуючи якісну хімію для басейну. У нас представлений широкий асортимент тестерів, коригуючих PH та знезаражуючих препаратів, альгідиців від провідних брендів – Aqua Doctor та Crystal Pool.