Кожному подобається плавати у кришталево чистому басейні. Якщо не доглядати за водоймою, вода дуже швидко може стати каламутною, але найголовніше – в ній можуть розвинутися мікроорганізми, невидимі для ока, небезпечні для здоров'я плавців. Тому дуже важливо дотримуватися регулярних заходів, які допоможуть зробити воду в басейні чистою в усіх відношеннях. Щоб полегшити роботу, ми зібрали кілька порад, і вони застосовні до басейнів всіх типів та розмірів.
Що робити, щоб вода в басейні не каламутніла
Прозорість води в басейні може бути порушена з кількох причин:-
Наявність фізичних забруднювачів: листя, гілочок, комах, бруду та ін. Всі вони заносяться в басейн вітром або з тіла плавців, тому така проблема є неминучою. Велике сміття з поверхні води та дна басейну необхідно прибирати щодня за допомогою сачка та гідропилососу. Якщо органічне сміття довго перебуватиме у воді, його розкладання викличе каламутність.
- Недостатня циркуляція чистої води у басейні. У стоячій воді швидше розвиваються водорості, грибки та мікроорганізми, продукти життєдіяльності яких роблять воду каламутною. Для підтримання чистоти вода у басейні повинна циркулювати не менше 8 годин. Рекомендується, щоб весь об'єм води проходив через фільтр 2-3 рази на добу.
-
Неправильно працюючий фільтр у басейні. Якщо за достатньої циркуляції вода швидко стає каламутною, причина може бути в забрудненому або зламаному фільтрі. Обладнання рекомендується регулярно перевіряти та раз на тиждень проводити очищення пісочного фільтра методом зворотного промивання.
Якість очищення води від механічних забруднювачів багато в чому залежить від типу пісочного наповнювача. Так, скляний пісок очищає воду в кілька разів краще, оскільки здатний затримувати навіть дуже дрібні забруднювачі розміром 5-10 мікронів. Безумовно, такий наповнювач коштує дорожче, зате його потрібно замінювати рідше. А оскільки скляний пісок краще затримує забруднення, воду в басейні можна зробити чистою навіть за один цикл фільтрації, що дозволяє скоротити кількість годин роботи фільтраційного обладнання, і це позитивно позначиться на рахунках за електрику.
Також вода в басейні може стати каламутною через незбалансований хімічний баланс, наявність у ній мікроорганізмів, водоростей та грибків. На цих пунктах слід зупинитися докладніше, оскільки в цих випадках буде потрібна певна хімія для басейну.Вплив рН води на каламутність води у басейні
Кислотно-лужний баланс є одним із найважливіших показників хімічного балансу води. Він впливає не тільки на прозорість води, але також на стан шкіри та слизових плавців та ефективність будь-якої хімії.Норма рН у басейні становить 7.2-7.4, і будь-які порушення призводять до низки проблем:
- При підвищених показниках вода стає лужною: солі кальцію переходять у нерозчинений стан, роблячи воду білі-каламутною і утворюючи на чаші вапняний наліт.
-
При зниженому рН вода стає кислотною. В результаті використовується для дезінфекції хлор швидко виснажується, і у воді утворюються хлораміни: вони не тільки надають воді специфічний хлорний запах, але роблять її каламутною. Також у кислій воді швидше окислюються метали, тому вода стає іржаво-каламутною, а на поверхнях та обладнанні може з'явитися іржа.
Дезінфекція – щоб зробити воду в басейні справді чистою
Щоб уникнути виснаження вільного хлору, що може призвести до розвитку шкідливих мікроорганізмів, водоростей, грибків та цвілі, для обробки води слід регулярно застосовувати два препарати:- Повільно розчинний хлор допомагає підтримувати хлор у потрібних межах – 0,5-1,5 проміле. Він додається кілька разів на тиждень (періодичність залежить від інтенсивності використання басейну).
-
Швидкорозчинний хлор використовується щотижня для ударного хлорування води. Шок-хлор вбиває всі хвороботворні організми та суперечки водоростей, завдяки чому вода залишається чистою та прозорою навіть у спеку, коли шкідники розмножуються швидше.
Боротьба з водоростями в басейні
Суперечки водоростей розносяться вітром, тому проблема властива не лише вуличним, а й закритим басейнам. Незважаючи на те, що хлор добре справляється з водоростями, багато видів виробляється до нього стійкість, тому після шокування басейну рекомендується використовувати спеціальний профілактичний препарат – альгіцид.
Варто зазначити, що інші дезінфектори, що окислюють (наприклад, препарати на основі активного кисня) справляються з водоростями значно гірше за хлор. Тому їх можна використовувати як знезаражуючий засіб у дитячих та невеликих приватних басейнах, але і в них потрібно регулярно проводити обробку води шок-хлором та альгіцидом.
Сподіваємося, наші поради допоможуть підтримувати воду в чистому басейні, а всі необхідні для цього реагенти та аксесуари можна купити в нашому інтернет-магазині WaterLine.