Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Як знизити залізо в басейні

Як знизити залізо в басейні

Всі власники басейнів прагнуть утримувати його в чистому, красивому вигляді. Але за безтурботним відпочинком стоїть постійний контроль за багатьма показниками якості води, серед яких наявність та рівень заліза у воді. При підвищенні цього елемента вода стає рудою, коричневою або жовтою, може мати червоний відтінок, а також каламутність. Поверхню води покриває іржава плівка і такий вид басейну абсолютно не привабливий для відпочинку біля басейну. Щоб вирішити проблему та знизити залізо в басейні, слід розібратися в причинах такої ситуації та навчитися її виправляти.

Причини появи заліза у басейні

Першочергово залізо міститься у природній воді, тому при первинному наповненні басейну зі свердловини чи колодязя потрібно перевірити рівень вмісту металів. Якщо вода надходить із централізованої міської системи водопостачання причиною високого рівня заліза може стати іржа труб водогону. Спеціальні тестери чи лабораторний аналіз допоможуть точно встановити вміст заліза у воді та необхідність його корегування.
Допустимий показник заліза – 0,3 частин на мільйон (ppm). Підвищена концентрація призведе до окисної реакції, після чого залізо випаде в осад у вигляді іржі на чаші басейну та обладнанні, а також зробить воду непридатною для купання. При низькому рівні РН може відбуватися хімічна реакція, що також призводить до утворення іржі.
Підвищений рівень заліза у воді шкідливий для шкіри, викликає сухість і може призводити до дерматитів. Також залізо в басейні шкодить очам, слизовим оболонкам. Для обладнання та елементів басейну підвищення заліза може призвести до прискорення корозійних процесів.

Зниження вмісту заліза у воді

Найпростіший спосіб видалення металів із води – спеціальні засоби для басейну: AquaDoctor StopMetal та Crystal Pool MetalGone. Препарати допомагають позбутися міді, марганцю, заліза, зв'язуючи їх іони в нерозчинні суспензії і очищаючи вже наявну іржу в басейні. Ці засоби слід застосовувати при стартовому наповненні водою або її заміні.  

Після довгого простою басейну без використання варто слідувати такому алгоритму:

1. Груба очистка. Використати  флокулянт (на 2-4 години) для зв'язування металів у пластівці та подальшого збирання пилососом після осадження на дно. Далі фільтрування методом зворотного промивання (2-4 години).

2. Тонке очищення з додаванням одного із засобів для видалення заліза, зазначених вище. Фільтрування басейну (24 години).

Після цих етапів можна виконувати звичні процедури водопідготовки: регулювання РН, шокове хлорування, внесення альгіциду проти водоростей.

Надалі слід періодично контролювати нормальний рівень РН (7,2-7,4) і вносити коригувальні дози засобу стопметал згідно з рекомендаціями виробника. Правильне обслуговування допоможе не тільки знизити залізо в басейні, але й подбати про те, щоб вода залишалася чистою і прозорою.