Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як запобігти цвітінню води в басейні

Як запобігти цвітінню води в басейні

Вода є чудовим середовищем для розмноження різних мікроорганізмів та водоростей. Найбільше від цього страждають водоймища, розташовані просто неба. У них за відповідних умов вода може зацвісти за лічені години. Як знову зробити воду в басейні прозорою та запобігти її цвітінню надалі, ви дізнаєтеся з цього огляду.

Чому цвіте вода в басейні, і як це запобігти

Існує кілька типів водоростей, які можуть розвиватися в басейнах, але найбільшою проблемою є зелені водорості. Вони присутні у воді постійно, але при правильному обслуговуванні водоймища їхня кількість буде мінімально. Суперечки водоростей потрапляють у воду із вітром, дощем і навіть із купальників плавців. Щоб почати бурхливо розмножуватися, вони терпляче чекають на сприятливі умови, знаючи які можна запобігти цвітінню води в басейні:

  • Стояча вода у басейні є однією з основних причин зростання водоростей.

Рішення: Вивчіть інструкцію до фільтраційного обладнання, а саме: за який час проганяє весь об'єм води. Увімкніть циркуляцію на вказаний час, після чого зробіть перерву 1-2 години і знову увімкніть систему циркуляції. За день весь об'єм води повинен фільтруватись не менше 2-3 разів, навіть якщо басейн не використовується. У середньому система, що фільтрує, повинна працювати по 8-12 годин на день. При цьому дуже важливо, щоб фільтр працював справно і не був забруднений. Пісочні фільтри рекомендується чистити шляхом зворотного промивання 1 раз на тиждень.

  • Незбалансований хімічний баланс – друга причина розвитку водоростей. Їх бурхливе зростання починається, коли рівень хлору падає, а рН підвищується.

Рішення: Тестуйте воду кожен день за допомогою комбінованих краплинних або пігулкових тестерів, що дозволяють одночасно перевірити вільний хлор та рН. Рівень pH та Cl у басейні повинні підтримуватися в діапазоні 7.4-7.6 (допускається коливання ±0,2) та 0,5-1,5 проміле відповідно.

  • Високі температури та сонячне світло також є сприятливими умовами розмноження більшості штамів водоростей. Але оскільки ці фактори неможливо прибрати, дуже важливо вибирати хімію для басейну, яка ефективно працюватиме в таких умовах.

Рішення: Проводьте регулярне знезараження води у басейні за допомогою стабілізованого хлору. До таких препаратів доданий спеціальний стабілізатор, який уповільнює швидкий розпад активного хлору під дією високої температури та ультрафіолету. Дуже зручні у використанні повільнорозчинні таблетки хлора, які дозволяють підтримувати потрібний рівень дезінфектора без зайвих зусиль з вашого боку.
Також щотижня з метою профілактики зростання водоростей слід проводити ударне хлорування води за допомогою шок-хлора и добавлять в воду специальное средство от цветения воды в бассейне – альгіцид. Цей препарат гальмує життєво важливі процеси у водоростях, після чого повільний хлор, що використовується, справляється швидше.

Що робити, якщо вода в басейні вже зацвіла

Коли басейн довго не використовується, вода стає каламутно-зеленою, а водорості осідають на стінках і дні, починається цвітіння води. Якщо вода в басейні позеленіла настільки, що проглядається лише на 15-20 см від поверхні, доведеться повністю злити воду та провести ретельне очищення чаші за допомогою щітки та спеціального засоби для видалення нальоту.
Якщо вода в басейні зелена, але відносно прозора і відсутня наліт, видалити водорості можна без зливу води. Щоб позбавитися зеленої води в басейні необхідно провести ряд заходів:

  1. Видаліть все поверхневе сміття за допомогою сачка. Очистіть стіни, дно, кути та стики щітками (можна скористатися гідропилососом).

  2. Увімкніть фільтруючу систему на стільки годин, щоб весь об'єм води пройшов через фільтр.

  3. Поки вода фільтрується, перевірте рівень рН. Для наступного етапу він має бути в діапазоні 72-74. Залежно від отриманих результатів, підготуйте відповідну регулюючу хімію – рН Plus або рН Minus.

  4. Коли вода пройде повний цикл фільтрації, очистіть фільтр зворотним промиванням і при необхідності відрегулюйте рН. Для рівномірного розподілу хімії циркуляція має бути включена. Через кілька годин перевірте рН, і якщо показники знаходяться в межах 7.2-7.4, приступайте до наступного кроку.

  5. Проведите ударное хлорирование воды с помощью шок-хлора. Шокирование бассейна рекомендуется проводить вечером, поскольку солнечный свет способствует быстрому истощению активного хлора. После внесения химии обязательно включите насос, чтобы она равномерно распределилась по периметру бассейна.

Зверніть увагу, что в сильно цветущем бассейне одной обработки может оказаться мало. Если утром вода остается зеленой, все процедуры (проверка и регулировка рН, шокирование бассейна) придется повторить.

  1. Якщо вода очистилася від водоростей, перевірте рівень хлору та рН. Коли хлор опуститься до показників 0,5-1,5 проміле, необхідно відрегулювати рН до показників 7,4-7,6.

  2. Після відновлення кислотно-лужного балансу додайте у воду альгіцид.

Перед використанням басейну важливо перевірити всі важливі параметри (хлор, рН). Якщо вони в нормі - можете знову насолоджуватися плаванням.
І насамкінець хочемо дати пораду: якщо ви шукаєте легші способи очищення води в басейні, можна купити багатофункціональні хлорні таблетки 3 в 1 або 4 в 1. У них крім хлору міститься альгіцид та коагулянт (засіб проти каламутності води), тому одного препарату буде достатньо для легкої комплексної обробки води у басейні.