Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як правильно вибрати потужність теплового насосу для басейну

Як правильно вибрати потужність теплового насосу для басейну

Щоб відпочинок в басейні був комфортним, потрібно підтримувати оптимальний температурний режим води. Швидкість та якість її підігріву, подальше підтримання показника залежить від типу нагрівача і того, чи правильно розрахована його потужність. Швидко підігріти воду можна з допомогою електронагрівачів, але це буде надто затратно. Останнім часом власники штучних водойм в якості альтернативи встановлюють теплові насоси, які є ефективними, а при частій експлуатації і економічно вигідними. Вони зручні в проведенні монтажних робіт, вважаються екологічно безпечними, надійними та мають тривалий термін експлуатації.

Правила вибору потужності теплового насосу

Економія та ефективність роботи, довговічність функціонування агрегату – саме на ці два фактори звертають увагу власники басейнів, якщо в планах встановити тепловий насос. Щоб бути впевненим в тому, що пристрій прослужить довго, слід продумати, який вид конструкції краще обрати, яку потужність повинен мати.

Формула для розрахунку

Потужність роботи теплового насосу – показник, який вказує на кількість електроенергії, яку потрібно використати для нагріву води в басейні. Більшість спеціалістів для отримання таких даних користуються формулою: P (потужність агрегату) =1,16 * T/tV.

Серед цих показників:

  • 1,16 – поправний коефіцієнт;

  • T – вимірюється в °С, це різниця температур – очікуваної та початкової;

  • t – період прогріву води до очікуваної температури;

  • V – об’єм водойми, вимірюється в м.куб.

Після розрахунку показника до отриманих даних спеціалісти радять додати 20%, щоб мати запас.

Рекомендації щодо підбору конструкції

Встановлення теплових насосів дозволяє забирати з навколишнього середовища низькопотенційне тепло та перетворювати його у високопотенційне. Для функціонування таких типів обігрівачів потрібно забезпечити підключення до енергосистеми. Головна перевага полягає в тому, що при використанні 1 кВт звичайної енергії таким чином можна отримати 4-5 кВт теплової.

В залежності від умов та місця розташування басейну обирається тип теплового насосу. Найпопулярніші моделі – повітряні, які з допомогою спеціальних потужних вентиляторів забирають тепло з навколишнього середовища та передають його воді. В плані вибору місця для їх встановлення вони найменш вибагливі.

Встановлюючи водяні насоси, врахувати, що тепло йде від підземних чи наземних водойм. Для цього потрібно забезпечити доступ до свердловини або наявність природньої водойми на відстані не більше 100 м від басейну. Тепло землі використовують геотермальні моделі. Для їх повноцінної роботи встановлюється горизонтальний контур. Такі конструкції є найдорожчими в обслуговуванні. Підвищеною популярністю користуються моделі з вбудованою автоматикою – так простіше контролювати та регулювати показники.

Фактори, які впливають на вибір теплового насосу:

  • вид штучної водойми та місце її встановлення – закрита чи відкрита територія, наявність навісу;

  • кількість води в басейні, площа самої чаші;

  • площа водного дзеркала;

  • наявність ізоляційного матеріалу, його якість;

  • різниця між очікуваним температурним режимом та початковим;

  • рівень вібраційних коливань та шуму при роботі теплового насосу.

Щоб мінімізувати затрати на підігрів води, варто продумати й інші дії. Значно підвищити комфорт відпочинку можна, утепливши чашу басейну. Якщо водойма розміщена в приміщенні, зменшить тепловтрати встановлення якісного опалення та теплої підлоги.