Безтурботний відпочинок у чистій прозорій воді – ось на що розраховує кожен власник басейну. Та іноді ці сподівання не виправдовуються: вода у штучній водоймі починає зеленіти, неприємно пахнути, стінки та дно вкриваються слизьким нальотом. Рідина може навіть пінитись, а на її поверхні з`явитися плівка. І це не лише естетичні проблеми. Як позбутися зелені в басейні – читайте у статті.
Чому варто негайно позбутися зелені в басейні
-
Алергічні реакції;
-
Подразнення слизових оболонок рота, вух, носа;
-
Кишкові інфекції;
-
Свербіж шкіри;
-
Отруєння.
Чому в басейні виникає зелень в басейні: 5 основних причин
Цвітіння води у штучних водоймах зумовлене:-
Високою вологістю та різким підвищенням температури повітря. Це ідеальне середовище для розмноження мікрофлори;
-
Великою кількістю прямого сонячного світла – пришвидшується процес фотосинтезу у водоростях. Цей фактор можна частково нівелювати, спорудивши навіс над басейном;
-
Недостатньою фільтрацією. Застій води пришвидшує цвітіння води. Сучасні багатоступеневі фільтраційні системи для басейнів коштують доволі дорого. Доступною альтернативою їм стають спеціальні хімічні засоби;
-
Неякісною дезинфекцією води у басейні. Найбільш ефективним є комплексне застосування альгіцидів та препарати хлору на основі гіпохлориду кальція. Альгіциди руйнують захисну оболонку водорості, а хлор знищує її до кінця. Альтернативою хлору є засоби для знезараження води на основі активного кисню.
- Порушенням кислотно-лужного балансу води. У нормі цей показник – 7.2-7.6 PH. Виміряти можна спеціальними тестерами для басейнів. Якщо це значення вище або нижче, засоби від зелені у басейні малоефективні.
Як позбутися зелені в басейні: радикальний та поміркований спосіб
Якщо вода у зовсім поганому стані – має виражений зелений відтінок, неприємно пахне, присутні густий слиз, піна або щільна плівка, - допоможуть радикальні дії:-
Спочатку повністю зливають воду;
-
Ретельно обробляють стінки та дно басейну препаратами для очищення та знезараження;
-
Заливають нову воду та посилено її фільтрують.
-
Для початку гідропилосмоктом чи звичайним сачком збирають усе сміття, що видно неозброєним оком.
-
Далі за допомогою щіток, скребків або пилосмока очищують дно та стіни басейна.
-
Посилюють фільтрацію води: Чим частіше і довше працюватиме фільтр, тим менша ймовірність цвітіння води. Перед запуском варто почистити фільтр.
-
Нормалізують кислотно-лужний баланс спеціальними препаратами. Гарно зарекомендували себе ті, що на основі активного кисню.
-
Застосовують хімічні засоби для басейну. Подвійна доза альгіцидів та посилене хлорування води допоможуть позбутись мікроводоростей, що надають воді зеленого відтінку.
Доклавши трішки зусиль, можна перетворити навіть засмічений басейн на місце комфортного та безпечного відпочинку. Наші співробітники з радістю підберуть ефективні засоби, які допоможуть позбутися зелені в басейні.