Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як підтримувати оптимальний рівень pH у басейні

Як підтримувати оптимальний рівень pH у басейні

Кислотно-лужний баланс (pH) – це один з найважливіших показників для безпечної експлуатації кожного плавального басейну. Він впливає на біологічні процеси, які відбуваються у воді та комфорт відпочивальників. За рівнем pH потрібно слідкувати регулярно, а у разі відхилення його від норми, коригувати. Про те, як підтримувати кислотно-лужний баланс на оптимальному рівні поговоримо далі.

Наслідки розбалансованого pH

Оптимальним вважається показник pH, який дорівнює 7. Якщо він нижчий, то pH зміщується в бік закислення та призводить до розмноження бактерій. Коли pH підвищується – середовище стає більш лужним, що спричиняє корозію. Якщо говорити про наслідки більш конкретно, то розбалансований pH стає причиною:

  • руйнування чаші басейну;

  • корозії металевих деталей;

  • погіршення коагуляції;

  • зниження ефективності хімічних реагентів;

  • алергічних реакцій у відпочивальників;

  • сухості шкіри після плавання.

Рівень pH вимірюють за допомогою спеціальних тестерів. Проте зрозуміти, що кислотно-лужний баланс не в нормі, можна навіть візуально. Вода починає зеленіти та цвісти, обладнання в басейні покривається іржею або вапняним нальотом, відпочивальники скаржаться на неприємні відчуття

Як виміряти рівень pH в басейні

Контролювати рівень кислотно-лужного балансу в басейні можна декількома способами:

  • фотометричним тестером;

  • крапельним тестером;

  • тест-смужками.

Найбільш доступним рішенням є тест-смужки. Для того, щоб виміряти рівень pH з їхньою допомогою, тест-смужку потрібно занурити у воду на декілька секунд. Після того, як тестер витягнуть, слід почекати 5 секунд та прикласти до шкали, яка наноситься на упаковку.

Крапельний тестер не менш простий у використанні. Він має шкалу та мензурку для вимірювання рівня pH. Усе, що потрібно зробити користувачу, це набрати води у мензурку з глибини не менш, як 30 см, накапати в неї декілька крапель спеціального реагенту. Отриманий результат порівнюють зі шкалою, що нанесена на упаковці.

Фотометричний тестер дозволяє отримати найточніший результат, проте такий пристрій не дешевий. Він працює від батарейок та зазвичай має цифровий дисплей, який показує значення pH.

Як відкоригувати рівень pH

Оптимальним вважається pH, що має значення від 7 до 7, 5 одиниць. Коли вода в басейні відповідає цим показникам, вона залишається чистою, прозорою та комфортною для купання. Якщо цифри відрізняються від нормативних, потрібно скористатися засобами для коригування. Сучасні виробники пропонують для цього два типи препаратів – pH-плюс та pH-мінус. Відповідно, перший – підвищує рівень кислотно-лужного балансу, другий – понижує. Вносити такі засоби у воду рекомендується ввечері за умови ввімкненої фільтрації. Через декілька годин після цієї процедури слід знову виміряти рівень pH та, за необхідності, повторити процес.

  

П’ять порад щодо підтримки оптимального рівня pH

Після того, як pH відкориговано, його треба підтримувати на оптимальному рівні. Для цього варто скористатись наступними порадами:

  • Регулярність. Контроль рівня pH має бути регулярним. Фахівці радять вимірювати показник кислотно-лужного балансу, як мінімум, раз на тиждень.

  • Температура води. Температура води також впливає на рівень pH, тому її варто підтримувати на певному рівні, щоб запобігти коливанням pH в басейні. Краще використовувати термометр.

  • Чистота. Підвищити чи понизити рівень pH також можуть пил, листя та інші зовнішні забруднювачі. Щоб попередити цю ситуацію треба регулярно проводити очищення басейну та навколишньої території. Також треба слідкувати за чистотою фільтрів.

  • Дощова вода. Це ще один фактор, який може вплинути на рівень pH. Тому, під час дощів, або у періоди, коли резервуар не використовується краще накривати його спеціальним накриттям, подбати про навіси та заглушки.

  • Фільтрація. Фільтрація допомагає видалити з води залишки шкідливих речовин та забруднень, дає можливість підтримувати чистоту та безпечність.

Підтримка оптимального рівня кислотно-лужного балансу допоможе власникам басейну створити комфортні та безпечні умови для відпочинку. Окрім цього, підтримуючи pH в межах норми, вдасться подовжити строк експлуатації гідроспоруди та обладнання, встановленого в ній.