Відпочинок в басейні завжди асоціювався не тільки з приємним релаксом, але й укріпленням здоров’я. Щоб отримати від цього максимальну користь, слід не тільки своєчасно обробляти чашу та воду в басейні, але й підтримувати температурний режим, комфортний для купання.
Підігрів води у штучній водоймі: типи обладнання
Для підігріву води в басейні виробники пропонують кілька установок. Обдумавши всі критерії, власники повинні обрати актуальні.
- Проточні електронагрівачі. Спеціалісти радять обирати їх, якщо в планах контролювати температурний режим води цілий рік. Сучасні виробники для більшої ефективності встановлюють спеціальні спіралевидні ТЕНи. На їх поверхні не утворюється накип, що вплине на тривалість експлуатації конструкції. Обладнання стійке до утворення корозії, постійного впливу водного середовища та різних температурних режимів. Функціонують від електромережі. З допомогою електронагрівачів можна швидко прогріти воду в басейні будь-якого розміру, контролювати та регулювати роботу устаткування. Зазвичай, електронагрівачі вирізняються компактними розмірами, що дуже зручно при експлуатації та обслуговуванні.
Обираючи такі типи нагрівачів, слід врахувати, що підключення до мережі повинно бути стабільним, важливо, щоб проводка витримувала напругу. Використання проточного електронагрівача вплине на суму, яку потрібно сплатити за електрику.
- Теплообмінники. Ідеальний варіант обладнання для тих, хто хоче прогріти воду та заощадити. Пристрої надійні, оскільки для їх виготовлення використовувалися якісні матеріали, продумане їх поєднання – сучасні полімери та поєднання сплавів металів – латунь, сталь, титан. Прогрів відбувається за рахунок проходження води через уже нагріті труби конструкції. Для ефективного функціонування пристрій слід підключити до однієї із систем опалення – солярного колектору, котла, насосу теплового типу чи іншого пристрою. Є можливість тримати температурний показник на встановленому рівні.
Теплообмінники запропоновані в різному діапазоні потужності. Показник розраховується в залежності від об’єму води, необхідної температури та швидкості прогріву. До головних переваг експлуатації пристроїв відносять: можливість використання для прогріву води в буд-якому басейні, легкість регулювання та контролю показників, наявність ізоляційних елементів, що робить експлуатацію теплообмінників безпечною. Не варто забувати й про нюанс – прогрів води таким способом буде тривалим.
- Теплові насоси. Це потужне обладнання, яке дозволить швидко досягати потрібних температурних показників. Головна їх перевага – висока потужність при незначній затраті електроенергії. Енергія конденсується ними з навколишнього середовища. Потрібно врахувати, що встановлення та обслуговування подібного устаткування не буде бюджетним.
- Геліо-системи. Сучасне екологічне та ефективне обладнання, яке не відноситься до бюджетних установок. В якості основного джерела для прогріву використовується сонячна енергія. Конструкція колектору розроблена таким чином, щоб швидко акумулювати сонячні промені. Найдорожчі моделі – сенсорні, які виконують всю роботу автоматично, контролювати показники не складно. Головні переваги установок: можливість експлуатувати не тільки для прогріву води, але й приміщення, швидкий прогрів до потрібних показників. При цьому слід орієнтуватися на те, що ефективність його функціонування повністю залежить від сонця – ефективнішим їх використання буде в південних регіонах.
Кожен власник басейну обирає актуальний для нього варіант нагрівача для води в басейні. При цьому спеціалісти радять враховувати не тільки власні фінансові можливості, а й ряд інших факторів. На вибір конструкції вплине тип штучної водойми, її параметри та те, де вона розміщена – в приміщенні чи на вулиці. Одні з головних факторів – об’єм води в басейні і те, наскільки швидко його потрібно прогріти. Не менш важливими критеріями будуть: переважаюче джерело живлення, очікувані затрати на обслуговування, особливості клімату.