Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як очистити каламутну воду в басейні

Як очистити каламутну воду в басейні

Часто власники штучних водойм стикаються з тим, що вода втрачає прозорість. Оскільки природа каламутності води може бути різною, необхідно пройти по списку можливих причин покроково, щоб вжити відповідних заходів та очистити каламутну воду в басейні.

Чому каламутніє вода в басейні

Найчастіше причинами каламутної води в басейні є:

  • вітер або дощ, що приносять із собою різне сміття;

  • недостатня циркуляція води;

  • погана робота фільтра;

  • нестача дезінфікуючого засобу;

  • рання стадія розвитку водоростей;

  • тверда вода.

Розглянемо докладніше всі ці причини і доступні способи очистити каламутну воду в басейні - від екстрених до профілактичних.

 
 

Механічне забруднення басейну

Відкриті басейни вимагають щоденного збирання поверхневого сміття сачком, а також чищення дна донним пилососом. Також не рідше одного разу на тиждень потрібно проводити очищення стін, стиків та кутів за допомогою щіток. Всі ці заходи доведеться зробити одночасно після сильного дощу або вітру. Але якщо ви хочете спростити роботи з обслуговування басейну, простіше накривати його покриттям щоразу, коли басейн не використовується.

 
 

Недостатня циркуляція води

Щоб вода у басейні залишалася прозорою, весь об'єм має пройти через фільтр 3-4 рази на день. Для цього в невеликих приватних басейнах вода повинна циркулювати не менше 8-10 годин на день, а у великих громадських басейнах від 18 до 24 годин.
При цьому дуже важливо, щоб розмір насоса відповідав об'єму басейну. Якщо він занадто маленький, каламутна вода проходить через фільтр дуже швидко та погано очищається. Також недостатня циркуляція може бути викликана засміченням скімера або неправильною роботою клапанів, тому їх необхідно регулярно перевіряти. 

Погана робота фільтра

Пісочний фільтр, що справно працює, - найважливіший інструмент підтримки прозорості води. Як тільки провели механічне очищення, наступний крок – перевірка фільтра. Якщо пісок сильно забруднений, фільтр необхідно ретельно очистити шляхом зворотного промивання. Якщо пісок давно не замінювався, через злипання піщин у ньому можуть утворитися канали, якими всі забруднювачі потрапляють назад у воду. І тут пісок необхідно замінити.
Після перевірки та очищення фільтра необхідно увімкнути циркуляцію води на кілька годин. При сильному забрудненні басейну процедуру очищення фільтра доведеться повторити, коли вода очиститься. 

Зміна рН

Оптимальний показник рН у басейні – від 7,2 до 7,4. Зміни рН у бік незмінно призводить до втрати прозорості. Біла каламутна вода в басейні є ознакою підвищеного рН (лужна вода), а за низького рН (кислотна вода) вода може стати зелено-каламутною або мати іржавий колір.
Крім каламутності води, коливання рН негативно позначаються на шкірі та очах плавців, а також роблять хімію, що використовується для басейну, менш ефективною. Тому цей показник рекомендується перевіряти щодня за допомогою тесту та за необхідності використовувати відповідну регулюючу хімію: рН Плюс або рН Мінус.

 

Недостатня кількість дезінфікуючого засобу

Якщо вода не піддається регулярній обробці за допомогою хлору або іншого дезінфекційного реагенту, в результаті можна спостерігати бурхливе зростання водоростей або каламутну воду в басейні. В обох випадках буде потрібно ударне хлорування води спеціальним препаратом шок-хлор. Цей засіб підвищує в кілька разів рівень вільного хлору, який ефективно окислює водорості та всі органічні та неорганічні забруднювачі.
Перед початком шокування басейну необхідно перевірити рН та довести його до рівня 7,2.
Надалі проводьте шокове хлорування води у басейні не рідше 1 разу на тиждень.

Звільнення від каламутності за допомогою спеціальної хімії

Після ударного хлорування рекомендується застосовувати спеціальний реагент проти каламутності – коагулянт (флокулянт). Цей препарат має здатність укрупнювати присутні у воді дрібні частинки до такого розміру, коли вони осідають на дно або можуть бути затримані піщаним фільтром. При додаванні коагулянту слід вимкнути циркуляцію води. Осілі на дно пластівці забираються донним пилососом, після чого включається фільтр.
З каламутною водою добре впорається гранульований або рідкий флокулянт для басейну. Надалі з метою профілактики можна використовувати флок у таблетках чи картушах.

Профілактика розвитку водоростей

Хлор добре справляється з водоростями, але оскільки з часом вони виробляють до нього стійкість, після шокування басейну рекомендується використовувати альгіцид. Цей препарат гальмує важливі життєві процеси в клітинах водоростей, тому регулярний дезінфектор, що використовується, буде працювати більш ефективно.

Жорстка вода

Частою причиною каламутності є підвищена жорсткість води. У ній може спостерігатися надлишок кальцію чи металів. Цю проблему необхідно вирішувати на стадії заповнення басейну водою та при кожному поповненні водойми. Якщо ви знаєте, що вода, що заливається в басейн, є жорсткою, встановіть фільтр, що пом'якшує воду, або використовуйте спеціальні засоби для зниження жорсткості води.
Сподіваємось, наші поради допоможуть швидко очистити каламутну воду у басейні. А щоб у майбутньому вам не довелося проходити стільки кроків, розробіть правильний режим обслуговування водоймища та чітко його дотримуйтесь. За потреби зв'яжіться з нашими консультантами, які допоможуть підібрати відповідний набір хімії для басейну, щоб вода в ньому завжди залишалася чистою та прозорою.