Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як обслуговувати чан на дровах

Як обслуговувати чан на дровах

Чан на дровах – це унікальна можливість зміцнити здоров’я та відновити самопочуття. Якщо раніше їх здебільшого встановлювали у комплексах відпочинку та готелях, то тепер чани можна побачити у заміських будинках та на дачах. Відпочивати у чані можна як влітку, так і взимку. Однак, як й інші водяні купелі, чани потребують регулярного догляду. Тільки за дотримання цієї умови відпочинок буде безпечним та справді корисним.

Як дотримуватись чистоти чану

Слід зазначити, що чан краще встановлювати під навісом. Це дозволяє приймати водні процедури у будь-яку погоду, а також захищає ємність від попадання сміття, листя, пилу. На час, коли чан не використовується, його бажано накривати спеціальним накриттям.

Що стосується водопідготовки, то вона багато у чому схожа із підготовкою води у басейнах. Для її проведення слід запастися певним набором спеціальної хімії. До нього варто включити:
  • Засоби для пом’якшення води та видалення металів. Зазвичай, воду для чанів набирають із магістрального трубопроводу або із свердловини. У такій воді міститься велика кількість металів та солей кальцію, що з часом приводить до появи на стінках ємності нальоту. Це негативно впливає на сам чан, обладнання (сходинки, поручні тощо), а також на відпочивальників. Може викликати подразнення та пошкодження шкіри, вплинути на стан волосся та нігтів.
Якщо після перевірки хімічного складу води, у ній підтверджено підвищений вміст металів, слід скористатись спеціальною хімією для обробки води. Фахівці рекомендують використовувати препарати AquaDoctor SMe StopMetal та Crystal Pool MetalGone. Якщо у воді виявлено високий рівень марганцю та кальцію, варто придбати AquaDoctor SM StopMineral. Використовувати хімію для пом’якшення води слід під час кожного заповнення чану та у разі, коли відбувається долив води.
  • Засоби для підтримання балансу pH. Виміряти кислотно-лужний баланс води у чані допоможе електронний pH-метр. Після придбання такого прибору, його слід відкалібрувати. Після цієї процедури він показуватиме рівень pH з похибкою +/-0,01 навіть за температури у +50С. Кислотно-лужни баланс у чані слід підтримувати у діапазоні 7.2-7.6. Зважаючи на те, що вода у чані підігрівається, підвищуватиметься і рівень pH. У наслідку це може призвести до появи на поверхнях чану вапняного нальоту, а також до подразнень слизової оболонки у відпочивальників, сухості шкіри та волосся.
Слід зазначити, що чан на дровах – це завжди вода підвищеної температури, тобто рівень pH без коригування практично завжди буде зависоким. Привести його в норму допоможуть засоби із категорії pH Мінус. Вони є в лінійках таких брендів як AquaDoctor та Crystal Pool.
  • Засоби для боротьби з водоростями. Зазвичай чани використовуються не лише взимку, а й влітку також. Зважаючи на те, що в жару чани затребувані значно менше, у ємності досить часто з’являються водорості. Запобігти такій ситуації допоможуть альгіциди. Вони впливають на водорості ще на клітинному рівні, блокуючи їх ріст та розмноження. У літню спеку, спеціалісти рекомендують додавати альгіциди у чан щотижня. 

Яка користь чану на дровах

Чан на дровах досить корисний для людського організму. Така водяна купель:
  • допомагає зняти втому та фізичну напругу;
  • очищує пори та виводить токсини;
  • регулює обмін речовин;
  • зміцнює нервову та імунну системи;
  • сприяє у лікуванні багатьох хронічних захворювань, як то артрит, ревматизм, бронхіт;
  • активізує кровообіг та нормалізує тиск.

Тож, встановлення та ретельний догляд за чаном варті вкладених зусиль. В цілому обслуговувати чан на дровах не складно і не занадто дорого.
Витрати на спеціальні засоби не будуть завеликими, якщо біля чану встановлено басейн. Усі придбані препарати знадобляться й для догляду за другим резервуаром.