Прекрасніше літнього дачного відпочинку в мальовничому куточку може бути тільки відпочинок на дачі з басейном, що освіжає в спеку і надає бадьорості. Але басейн радуватиме своїх власників тільки при правильному обслуговуванні. Щоб вода була прозорою та безпечною для купання, чистою від різного сміття та водоростей потрібно правильно доглядати дачний басейн з певним арсеналом інструментів та спеціальних засобів.
Перелік необхідних заходів для догляду за басейном на дачі
-
Забезпечити правильну циркуляцію води
На дачі можна встановити надувний, каркасний або стаціонарний басейн. У кожному з них важливо забезпечити належну циркуляцію та фільтрацію води. У нерухомій виді швидко росте органіка (водорості), але в стінках збирається бруд. Щоб виключити застій, басейн потрібно обладнати фільтром і насосом, як правило таке обладнання не входить до базової комплектації чаші.
Санітарні норми вимагають пропускати всю воду басейну через фільтр тричі на добу. Виходячи з цього правила з урахуванням обсягу дачного басейну, розраховується продуктивність насоса. Загальні рекомендації рекомендують включати циркуляцію води для невеликих басейнів на 8 годин на добу, а великих на 10-12 годин.
-
Очистити дачний басейн від сміття
Для відкритих дачних басейнів знадобиться скіммер, легко та просто очистить поверхню води від сміття. Також можна використати сачок. Очищення поверхні від плаваючого листя, комах та іншого сміття рекомендовано виконувати щодня. Сміття, що осіло на дно, можна прибрати донним пилососом.
З метою очищення води від суспензії застосовують фільтр. Для дачних басейнів добре підходить пісочний фільтр (має вище продуктивність, ніж у картриджного), що дає тонке очищення. Варто врахувати, що пісочний фільтр вимагає щотижневого зворотного промивання, інакше сам буде джерелом забруднення води у басейні.
Щоб виключити попадання у водойму сміття варто використовувати накриття для басейну. Добре себе зарекомендувала солярна плівка, вона не лише захищає басейн від листя, дрібних гілочок, пилу та комах, але також закриває воду від випаровування та зберігає тепло вночі. Використання солярної плівки веде до зменшення витрати хімії басейну.
-
Очистити поверхні чаші дачного басейну
Раз на 1-2 тижні потрібно механічно очищати стінки та дно басейну з використанням щіток на телескопічній штанзі. Якщо робити це регулярно додаткова хімія не знадобиться, але якщо вода застоялася і на рівні ватерлінії відклалася бруд, можна трохи спустити воду та почистити її за допомогою AquaDoctor CW CleanWaterline (Видаляє білкові, жирові та органічні відкладення, не впливає на хімічний баланс води).
Повне очищення поверхонь дачного басейну проводять двічі на рік – до першого заповнення водою (розконсервації) та перед підготовкою до зими (консервацією). При цьому використовують засоби для очищення нальоту AquaDoctor і Crystal Pool та щітки для басейну.
-
Використання хімії для дачного басейну – найважливіший етап догляду
-
При первинному заповненні водою потрібно перевірити її на предмет утримання солей кальцію та металів, здати аналіз у лабораторію. При перевищенні показників 0,8 мг/л воду обробляють засобами AquaDoctor SMe StopMetal або Crystal Pool MetalGon.
-
Важ перевірити рівень рН з використанням спеціальних тестерів і за допомогою підвищуючої або знижуючої регулюючої хімії довести його до рівня 7,2-7.4. Рівень рН нестабільний і часто може змінюватися, тому щоб ефективно доглядати дачний басейн варто придбатии рН Плюс та рН Мінус препарати.
-
Ударне хлорування води із застосуванням шок-хлора збільшить концентрацію вільного хлору у 10 разів, швидко очистивши воду від органічних та біологічних забруднень. За добу рівень хлору зменшиться природним чином, що контролюється за допомогою тестів. У нормі вільний хлор – 0,5-1,5 ppm.
Після шокування вода може стати каламутною (через дрібні частинки бруду, що проходять через фільтр), у такій ситуації варто додати коагулянт (Згортає дрібні частини в пластівці, які можна видалити фільтром або пилососом).
-
Після зниження показників хлору до 3,0 проміле в басейн додається альгіцид – засіб від водоростей та зелені. Для всіх вуличних дачних басейнів характерна проблема появи зелені у воді під впливом тепла і світла, а альгіцид запобігатиме їх росту і допоможе хлору швидше з ними впоратися.
Регулярність обслуговування дачного басейну
Воду в дачному басейні потрібно часто перевіряти на рівень рН та хлору, використовуючи краплинний або таблетковий тестер.
З метою регулярної дезінфекції дачного басейну застосовують повільний хлор. У домашніх басейнах це хлорні пігулки, які закладаються в дозатор чи скіммер і повільно розчиняються, підтримуючи потрібну концентрацію дезінфектора у воді. Щотижня потрібно вливати альгіцид і у разі каламутності– коагулянт.
Використання безхлорної та комплексної хімії для дачного басейну
Для дитячих, домашніх та надувних басейнів замість хлорних засобів можна використовувати для дезінфекції безхлорні препарати. Вони створені на основі активного кисню та більш щадні для здоров'я. Але використання активного кисню знімає потребу проводити шокування басейну з періодичністю один-два тижні.
Щоб спростити догляд за водоймою можна застосовувати комплексні таблетки, до складу яких входять крім хлорного дезінфектора альгіцид та коагулянтв необхідних пропорціях. Такі засоби вирішують кілька завдань одночасно і допомагають доглядати дачний басейн.