Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Як чистити дно каркасного басейну

Як чистити дно каркасного басейну

Басейни на території приватного подвір’я уже не є чимось незвичним. Щоб сповна насолодитись таким відпочинком, важливо підтримувати його стан та своєчасно очищати воду. На дні басейну осідає сміття у вигляді пилу, піску, листя та інший бруд. Без фільтрації та промивання дна чаші можуть розмножуватись шкідливі для організму людини мікроорганізми.

Швидке та якісне очищення басейну: способи

Щоб процедура дала потрібний результат, до неї слід підготуватися. Варто зробити все обережно, не пошкодивши основу. Якщо планується очищення каркасного басейну, спеціалісти рекомендують кілька способів.
  • Очищення поверхні вручну. Перед процедурою необхідно злити воду. Використовують спеціальні щітки та засоби, які дозволять швидко прибрати наліт та бруд з поверхні. Таким способом не складно очистити и важко доступні місця (головне, добре промити їх чистою водою, щоб вимити засіб).  
Безпосередньо процес відбувається в певній послідовності. Спочатку - злиття води та нанесення на поверхню дна обраного хімічного засобу. Ретельно обробити всю територію каркасного басейна (особливо ділянки, де було багато бруду та нальоту). Обов’язково прибрати весь бруд та воду після чищення.
  • Використання робота-пилососа або гідропилососа. Для цього не обов’язково зливати воду. Перевагами таких пристроїв є те, що вони мають малу вагу і можуть використовуватись в водному середовищі (але таку можливість варто уточнити в інструкції). Чищення дна буде ретельним та не спровокує механічних пошкоджень. Якщо прибори справні, то обидва варіанти швидко впораються з роботою. Перед використанням приладів воду можна злегка очистити, використовуючи спеціальні сітки, сачки.
  
  • Очищення дна каркасного басейну електрофізичним способом (з використанням озону, міді або ультрафіолету). Застосовується він рідше, оскільки вважаться фінансово затратним та не зовсім практичним. Вода з басейну перенаправляється до спеціальної системи, в якій проходить обробку обраним засобом. Це сприяє її знезараженню.
Який би не був обраний спосіб, варто пам’ятати, що процедура проводиться з використанням індивідуальних засобів захисту.

Профілактичні заходи для каркасного басейну

Щоб очищення дна каркасного басейну не викликало труднощів, проходило швидко, потрібно не тільки правильно обрати спосіб очищення, а й своєчасно проводити профілактичні заходи.
  • Проводити профілактичне очищення води хоча б 1 раз на 7-9 днів. Зазвичай для цього обирають один із засобів: засоби з вмістом хлору (його концентрацію важливо контролювати), активний кисень та бром (відомий своїми антисептичними властивостями).
  • Встановити фільтраційну систему, яка допоможе одночасно очистити і пом’якшити воду, не допустить швидкого осідання нальоту.
  • Здійснювати вчасно дезінфекційні заходи, контроль жорсткості води.
  • Застосовувати засоби, які допоможуть запобігти цвітінню води та розмноженню інших шкідливих мікроорганізмів.

Перед заходом в басейн та після завершення купання краще приймати душ. Після кожного купання слідкувати, щоб у воді не залишалося сміття. Варто врахувати, що чистота і води, і поверхні басейну залежить і від якості функціонування системи очищення, рівня продуктивності насосу. Зі своєю роботою можуть вже не справлятись старі фільтри чи клапани. В нічний період або тоді, коли штучною водоймою тривалий час не будуть користуватись, краще накривати її масивним полотном, яке покрило б весь резервуар.
Такі дії дозволять і властивості води зберегти, і стануть профілактикою забруднення басейну. Своєчасне очищення та профілактичні засоби допоможуть довше зберігати воду якісною, а конструкцію басейну функціональною.