Кожен власник басейну намагається підтримувати воду у ідеальному стані. Тим не менш, іноді вона набуває коричневого іржавого відтінку, і купатися в ній абсолютно не хочеться. Крім того, вода з домішкою іржі може спричинити у людини проблеми алергічного характеру.
Очистити іржаву воду у басейні можна самостійно. Однак, щоб підібрати найбільш оптимальний спосіб очищення, потрібно зрозуміти причину, що призводить до того, що вода в штучній водоймі стає іржавою. Саме про це йтиметься далі.
Чому іржавіє вода у басейні
Перед тим, як розпочати вибір засобів для очищення іржавої води та приступати до процесу очищення, слід проаналізувати ситуацію. Потрібно згадати, що відбувалося з водоймою до того, як вода набула іржавого відтінку. Можливо, напередодні пройшли сильні дощі або шокове очищення басейну хлором. Вода могла змінити колір під впливом багатьох факторів.Найчастішою причиною того, що вода іржавіє є перевищення вмісту заліза. Так відбувається, коли в басейн закачують воду зі свердловини або магістрального водопроводу, які не передбачають попереднього очищення.
Рівень металів у іржавій воді басейну без спеціального аналізу визначити неможливо. Поки залізо розчинене у воді, вона залишається чистою та прозорою. Однак, якщо додати у водойму реактиви хлору і шокувати його великою дозою хлору, металеві частинки окислюються і перетворюються на іржу. Крім того, у кислому середовищі розчинність сполук заліза змінюється, і теж може призвести до жовто-бурого кольору води.
Як очистити воду від іржі
Якою б не була причина погіршення якості води у басейні, слід провести її аналіз. Насамперед, потрібно зробити тест на рівень pH. Якщо він відповідає нормі, слід відкоригувати його до позначки 7,2-7,4. Тільки після цього проводиться шокова обробка з допомогою хлору чи активного кисню, та був на 6-8 годин запускається фільтраційна система басейну. Вимкнувши фільтр, слід витримати певний період та дозволити воді відстоятися. Після окислення метал у вигляді іржі осідає на дно.
Якщо всі ці процедури не привели до бажаного результату і вода залишається іржавою, можна скористатися коагулянтом або флокулянтом. Ці хімічні засоби перетворюють мікрочастинки металів на великі пластівці. Після їх осідання на дно водоймища, що утворилися пластівці видаляють пилососом для очищення басейнів.
Бувають випадки, коли після перерахованих вище дій вода в басейні стає чистішою, але проблема надлишку заліза залишається. Тоді додаючи воду в басейн, щоразу всі процедури доводиться повторювати. Відповідно, перед першим заповненням басейну фахівці радять перевіряти воду на утримання та рівень металів. Цей показник не повинен перевищувати 0,8 мг/л. Якщо рівень значно вищий, а плани господарів не входить заміна системи фільтрації, метали можна видалити, скориставшись спеціальними хімічними засобами. Гарними відгуками користується AquaDoctor SMe StopMetal. Цей препарат пов'язує іони металів та запобігає їх появі у воді та на стінках басейну. Після застосування цього реактиву обслуговування басейну здійснюється як звичайно.
Щоб уникнути проблеми іржавої води в басейні, слід продумати ще на етапі монтажу басейну – спроектувати ефективну систему фільтрації та придбати хімічні засоби. Хімію слід купувати виходячи із показників якості води, а користуватися нею з дотриманням зазначених інструкцій. Передбачивши догляд заздалегідь, власникам басейну вдасться уникнути корозії металевих деталей штучної водойми та забруднення води, що забезпечить безпечний відпочинок.