Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Інструкція з вибору оптимальної потужності теплового насосу для басейну

Інструкція з вибору оптимальної потужності теплового насосу для басейну

Запорука комфортного відпочинку біля басейну – оптимальний температурний режим води. Використання теплового насосу гарантує її ефективний обігрів. Це і значна економія коштів, якщо порівнювати з експлуатацією традиційних способів нагріву. Головний фактор, від якого залежить тривалість роботи приладу, його стабільність – вибір оптимальної потужності конструкції.

Оптимальна потужність теплового насосу для басейну: коротка інструкція

Для власників басейнів, які розташовані в помірному кліматичному поясі, кращим варіантом для обігріву води стануть теплові насоси типу повітря-вода. Головний чинник, від якого залежить якість прогріву води – температура повітря. В порівнянні з використанням електронагрівачів, експлуатація теплових насосів дозволяє економити до 80% енергії. Такі конструкції надійні, допомагають не тільки прогрівати воду, але й підтримувати температурний режим.

Правильно визначити потужність теплового насосу для басейну можна за допомогою спеціальної формули. Перш, ніж перейти до розрахунків, спеціалісти радять врахувати кілька факторів:

  • місце та умови встановлення теплового насосу;

  • якість гідротехнічного обладнання;

  • форма резервуару та об’єм води;

  • температурний режим: початковий та показник, якого потрібно досягти;

  • температура навколишнього середовища;

  • наявність додаткових систем кондиціонування та підігріву.

На кількість та швидкість тепловтрат впливають і такі фактори: вид та якість покриття чаші, показник випаровуваності з водної поверхні. Особливості втрати тепла басейнів, які знаходяться в приміщенні та на відкритій території будуть відрізнятися. При підборі теплового насосу для штучної водойми врахувати, що до розрахованого показника варто додати 25-30% в якості запасу.

Для розрахунку оптимальної потужності роботи теплового насосу (Р) використовується формула:

P=1,16 * T/tV, де:

  • 1,16 – коефіцієнт для врівноваження кінцевого показника;

  • Т – різниця між температурним режимом води - початковим та тим, до якого планують прогрівати воду;

  • t – час підігріву води до бажаного показника;

  • V – об’єм штучної водойми.

Щоб робота теплового насосу була ефективною та довготривалою, плануючи встановити прилад, слід контролювати й ряд інших факторів. Важливо правильно обрати місце розташування конструкції: забезпечити вільний доступ для обслуговування насосу, для руху повітряних мас біля нього повинно бути достатньо місця. Швидкий нагрів води та ефективна робота пристрою гарантовані, коли різниця між температурою води та повітря буде незначна різниця. На сучасних моделях теплових насосів передбачений автоматичний режим регулювання. Він працює з врахуванням інтенсивності тепловіддачі, температури навколишнього середовища, матеріалу, з якого виготовлена штучна водойма та сам насос.

Спеціалісти радять ретельно продумати місце встановлення теплового насосу. Правила встановлення можуть відрізнятися в залежно від моделі конструкції, однак є ряд загальних критеріїв для всіх варіантів. Потрібно забезпечити безперебійний, стабільний доступ до електроживлення, правильно прокласти трубопровід. Перед безпосереднім встановленням теплового насосу (роблять це перед хлоратором), потрібно вмонтувати клапани регулювання та прилади для керування, правильно встановити циркуляційний насос. Тепловий насос встановлюється на горизонтальну поверхню. Для цього краще передбачити спеціальну металеву раму, яка забезпечить правильне положення та стійкість розташування, стабільність роботи, мінімізує відчуття шуму та вібрацій