Готуючи басейн до сезону відпочинку, варто звернути увагу на те, що однією з частих проблем є цвітіння та позеленіння води. Позбутися його можна не тільки з допомогою спеціальних засобів, але й проведенням профілактичних заходів. Від чого зеленіє вода в басейні та що з цим робити – поговоримо далі.
Зеленіє вода в басейні: основні причини
Проблема зеленої води може виникнути у власників басейнів будь-якого типу – відкритих та закритих, стаціонарних і каркасних, великих та малих. Щоб мінімізувати прояви зеленої води, слід орієнтуватися в тому, які фактори це провокують. Основна причина того, що вода в басейні змінює свій колір на зелений – це активне розмноження водоростей.
Чому вода в басейні швидко зеленіє:
-
Вода та сонце – ідеальне середовище для розмноження водоростей. Якщо басейн знаходиться під частим впливом ультрафіолету – ризик швидкого розмноження спор та бактерій збільшується. Процеси розмноження водоростей будуть швидшими, якщо для заповнення штучної водойми використовується вода з колодязя або природної водойми.
-
Наявність та несвоєчасне прибирання, знешкодження органічного бруду (листя, пилу). Щоб мінімізувати розмноження бактерій, спеціалісти радять відпочиваючим перед заходом в басейн прийняти душ.
-
Непродумана система фільтрації води чи її відсутність. Обираючи фільтри чи інше обладнання для штучної водойми, врахувати її розміри та тип, частоту експлуатації.
-
Несвоєчасна чи недостатня дезінфекція. Важливо правильно підібрати хімію для обробки води. Це не матиме негативного впливу на шкіру відпочиваючих, забезпечить очікуваний ефект.
-
Порушення рівня кислотно-лужного балансу. Щоб хімія була ефективною, а умови для розвитку бактерій несприятливими, потрібно слідкувати за рівнем ph. Оптимальним є показник в межах 7.0-7.4. Хімія не буде справлятися зі збудниками проблеми, якщо дані значно відрізнятимуться.
Часто вода в басейні зеленіє після дощу. Зеленіння води в басейні після дощу може бути пов'язане з різними факторами, такими як вміст органічних речовин у дощовій воді, відсутність належної обробки води в басейні або недостатня циркуляція води. Дощ може також вплинути на рівень pH води в басейні та змити в нього різні органічні речовини з повітря та прилеглих поверхонь. Для попередження зеленіння води в басейні після дощу рекомендується використовувати відповідні засоби для обробки води, контролювати рівень pH та забезпечити належну циркуляцію води.
Зелена вода в басейні – одна з частих та неприємних ознак того, що кількість шкідливих мікроорганізмів у воді значно зросла. Також про це може свідчити піна на поверхні води, неприємний запах, слиз на стінках конструкції. Найчастіше з проблемою власники басейнів зустрічаються у спекотні дні, коли температура води становить більше +23°. При цьому прозора та чиста вода ще не вказує на те, що середовище буде безпечним для відпочинку.
Безпечна та чиста вода в басейні: важливі рекомендації
Зелена вода в штучній водоймі – проблема, яка виникає часто і відбиває бажання відпочивати біля басейну. Спеціалісти радять дотримуватися кількох простих порад, щоб мінімізувати виникнення цієї проблеми.
- Потурбуватися про встановлення ефективної циркуляційної та фільтраційної системи. Для підтримки чистоти води важливо перевіряти функціональність конструкцій та врахувати потужність їх роботи при встановленні.
-
Для контролю ph проводити тестування води 1 раз на 5-7 днів та перед додаванням дезінфекторів.
-
Обов’язковою є своєчасна обробка води. Для уникнення розповсюдження водоростей та підтримки безпечного середовища використовують хлоровмісний дезінфектор та альгіцид. Останній застосовують для боротьби з водоростями та профілактики їх появи. Але альгіцид не можна застосовувати в якості дезінфектора, варто розібратись в методиці його використання.
-
Здійснювати регулярно не тільки хімічне, але й механічне очищення води, тобто збирати сміття та органіку, використовуючи сачок або спеціальний пилосос, спеціальні щітки для очищення стінок.
-
Якщо басейн тривалий час не експлуатується, краще прикрити його від сонця тентом чи солярною плівкою. Такий крок може стати додатковим захистом води.
Підтримувати безпечне водне середовище для відпочинку просто – потрібно підходити до його обробки комплексно та систематично проводити необхідні процедури.