Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб - 10:00 - 15:00
Нд - вихідний

Як вибрати хімію для басейну, щоб не шкодила поверхню

Як вибрати хімію для басейну, щоб не шкодила поверхню

Власникам громадських і домашніх басейнів важливо правильно підібрати хімію для обробки штучної водойми, щоб дезінфекція була ефективною, а відпочинок – безпечним. Оптимальність вибору засобів впливатиме на стан поверхні чаші, функціонування обладнання.

Популярні препарати для дезінфекції басейну: що потрібно врахувати

Обираючи засоби для знезараження води, слід ретельно прорахувати не тільки їх ефективність та дозування в залежності від розмірів штучної водойми та частоти експлуатації, але й те, наскільки безпечними вони будуть для відпочиваючих, чи не змінять зовнішній вигляд чаші. Власники басейнів частіше всього використовують хлоровмісну хімію та на основі активного кисню. В деяких випадках актуальним буде процес озонування.

  • Активний кисень. Для зручності користування виробники виготовляють такий знезаражуючий засіб в кількох формах: у вигляді рідини, гранул, таблеток. Хімія рекомендована для обробки домашніх басейнів, а також громадських середніх та малих розмірів, які експлуатуються не час.

Активний кисень не є агресивною речовиною, тому при правильному дозуванні він не провокує негативні наслідки для відпочиваючих. Кисень не шкодить поверхні чаші – вона не знебарвлюється з часом, особливо, якщо мова йде про такий матеріал, як поліестер та вініл.  Варто врахувати, що максимальна ефективність використання препарату досягається тоді, коли показник кислотно-лужного балансу знаходиться в межах 7-7,6. Якість знезараження не залежить від рівня жорсткості води, додавання активного кисню не впливає на рівень ph.

  • Хлор. Він давно став популярним та доступним способом знезараження, оскільки відома його ефективність проти всіх небезпечних мікроорганізмів та сполук. Користуватися ним просто, сучасні виробники потурбувалися про наявність великого асортименту хімії на основі цього компоненту, що дозволяє користуватися нею для звичайної дезінфекцій і шокової.  Застосовуючи хлор, важливо контролювати рівень ph та інші показники води, чітко дотримуватися рекомендацій дозування, вказаних в інструкції.

Додаючи хлор в басейн, не варто відкидати можливість негативної дії засобу. Особливо у випадках передозування може провокувати подразнення, алергічні реакції шкіри, почервоніння слизових оболонок.

Використання хлору для дезінфекції басейну має ще один нюанс, який важливо врахувати: при постійному застосуванні або частих випадках передозування засобу поверхня чаші може дещо знебарвитися. В таких ситуаціях негативний вплив хлору спостерігається і на обладнання басейну.

  • Процедура озонування. Спосіб очищення дозволяє зробити процедуру екологічною та безпечною, це максимально природнє очищення. Крім того, така дезінфекція забезпечує максимальний бактерицидний ефект, мінімізує розвиток водоростей у воді, не формує шкідливих мікроелементів. Метод є цілком безпечним для людини та не має ніякого впливу на чашу басейну.

При цьому далеко не всі власники штучних водойм готові переходити на подібний формат очищення. Він не відноситься до бюджетних способів та використовується для дезінфекції тільки води – очищення дна, стінок та ватерлінії самого басейну не відбувається.

Щоб безпечно здійснювати такі процедури, слід встановити спеціальні датчики, які контролюватимуть рівень озону. Застосовуючи озонування як єдиний спосіб очищення, слід розраховувати на те, що процедуру потрібно проводити часто, оскільки пролонгуюча дія відсутня.

Універсальної хімії, яка б підійшла для всіх типів басейнів, немає. Для кожної окремої ситуації рекомендовано підібрати свій варіант, враховуючи тип покриття чаші, наявність додаткового обладнання, частоту експлуатації штучної водойми.