Прозорість води та чистота басейну є одними з найважливіших завдань для кожного власника штучної водойми. Якщо резервуар перебуває у занедбаному стані, купання в ньому не тільки не принесе задоволення, а може завдати шкоди здоров'ю відпочиваючих.
На сучасному ринку з'являється все більше спеціалізованих магазинів, які пропонують великий асортимент ефективних препаратів для догляду за басейном. Тим не менш, багато власників штучних водойм намагаються заощадити і застосовують альтернативні засоби. Наприклад, хлорування басейну білизною.
Що вибрати для хлорування води – білизну чи спецзасоби
-
дозволяє знищити мікроорганізми, що потрапляють в басейн;
-
дезінфікує воду, стіни та сходи резервуара;
-
має тривалу дію;
-
є доступним та недорогим засобом.
Увага! Білизна, що використовується для очищення басейну:
-
не дозволяє знищити спороутворюючі бактерії;
-
призводить до того, що мікроорганізми адаптуються до хлору та його концентрацію доводиться поступово підвищувати;
-
застосування білизни може призвести до утворення токсичних продуктів хлорування видалити які можна тільки за допомогою фільтрації.
Фахівці стверджують, що знезаражувальні властивості має лише активний хлор. Це та частина хлору, яка вступає у реакцію з органічними сполуками. Що ж до хлору, що входить у контакти з органікою (бактеріями, водоростями, частинками людського поту, шкіри), він стає пов'язаним хлором.
Відповідно до санітарно-гігієнічних норм, такого хлору у воді може міститися не більше третини. Якщо його вміст вищий, це супроводжується різким запахом хлорки в басейні, може призвести до подразнення слизової оболонки, шкірних покривів, порушень у роботі шлунково-кишкового тракту, проблем сечостатевої системи. Щоб позбутися пов'язаного хлору або хлораміну, доведеться вдатися до фільтрації води в басейні, а то й до повної її заміни.
При застосуванні білизни для хлорування басейнів можна зіткнутися з ще однією проблемою. Дуже часто після внесення білизни вода в резервуарах набуває коричневого відтінку. Це є наслідком підвищення рівня заліза та спричинене неправильним визначенням об'єму басейну та дозування засобу. Слід сказати, що низька концентрація білизни не дає дезінфікуючого результату, а перевищення дозування може призвести до проблем зі здоров'ям відпочиваючих. Відповідно, і коричнева вода для купання не підходить і потребує термінових заходів.
Фахівці не радять піддаватися спокусі та застосовувати народні засоби. Вони стверджують, що спеціалізовані засоби набагато ефективніші та безпечніші. Особливо якщо застосовувати їх грамотно. Найбільш ефективним дезінфектантом на сьогоднішній день є препарати, що містять хлор. Зазвичай хлорна дезінфекція здійснюється у два етапи. На першому виконують первинну або шокову обробку, що дозволяє вбити всі мікроорганізми, віруси та бактерії. На другому - вносять хлор тривалої дії. Це таблетований препарат, який поміщають у скімери. Там таблетки поступово розчиняються і хлор надходить у воду.
Як правило, виробники спеціальної хімії чітко позначають дозування препаратів та правила їх використання. Грамотно підібрана хімія та вчасно проведена обробка дозволить утримувати басейн у чистоті та не завдасть шкоди відпочиваючим.