Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Хімія для домашнього басейну

Хімія для домашнього басейну

Придбати власним басейном мріє кожен власник приватного будинку. І навіть на дачах багато хто встановлює каркасний або надувний басейн, в якому можна остудитися в спеку. Незалежно від того, який тип басейну ви маєте на власній ділянці, якщо вода в ньому не змінюється щодня, необхідно проводити певні заходи щодо очищення води, щоб вона залишалася прозорою та безпечною для плавців. Для цього знадобиться спеціальна хімія для домашнього басейну та базові знання щодо її використання.

Контроль якості води у домашньому басейні

Найважливішими показниками правильного хімічного балансу води в басейні є кислотно-лужний баланс (рН) і концентрація дезінфікуючого засобу, що використовується. Для знезараження води найчастіше використовують хлор або активний кисень, але вони ефективно працюватимуть тільки при оптимальному рівні рН. Крім цього, при недостатній концентрації знезаражуючої речовини навіть прозора зовні вода не буде безпечною, оскільки в ній можуть кишити різні патогенні мікроорганізми.

Норма рН, хлору або активного кисню в домашньому басейні повинні підтримуватись на такому рівні:

рН - 7.2-7.4;

Cl - 0.6-1.5 проміле;

О2 - 3-8 мг/л.

Контроль води в домашньому басейні рекомендується проводити якнайчастіше, особливо якщо він використовується інтенсивно великою кількістю людей. Для цього буде потрібний спеціальний тестер  (електронний, крапельний або таблетковий), за допомогою якого одночасно перевіряє рН і Cl або рН і О 2 .

Якщо показники рН відхилилися від зазначених меж, необхідно повернути нормальний рН води за допомогою відповідної регулюючої хімії : засоби зниження рН (рН Minus) або засіб для підвищення рН (рН Plus).

При недостатній концентрації дезінфікуючої хімії необхідно терміново знезаражувати воду.

Як знезаражувати воду в домашньому басейні

Способи дезінфекції води в басейні включають:
  • Шокову (ударну) дезинфекціюУ відкритих домашніх басейнах вона проводиться: при першому запуску басейну перед купальним сезоном, після дощу, при сильному ураженні басейну водоростями. Також рекомендується проводити періодичне шокування  басейну кожні 1-2 тижні. Періодичність залежить від інтенсивності використання штучної водойми.

  • Регулярну дезінфекціюВона проводиться щоразу, коли концентрація використовуваного дезінфектанта падає нижче за норму. Перевірку рекомендується робити якнайчастіше.

Для знезараження води в басейні за допомогою хлору потрібно два типи препаратів: швидкорозчинний (шок-хлор) та повільний хлор для регулярної дезінфекції.

Безхлорна хімія для домашніх басейнів на основі активного кисню не має поділів і використовується і для регулярного очищення, і для ударного.

Важливо! Незважаючи на те, що активний кисень це сильний окислювач, він має слабші дезінфікуючі властивості, ніж хлор. Тому при відкритті басейну, водоростях та великій кількості плавців ударну обробку краще проводити шок-хлором. Кисневу хімію можна використовувати для дитячого або невеликого домашнього надувного басейну.

Як позбавитися водоростей у домашньому басейні

Найкраще з водоростями бореться хлор, тому важливо підтримувати його правильну концентрацію. Однак згодом у водоростей виробляється до нього резистентність, тому для профілактики їх розвитку необхідно регулярно використовувати спеціальний препарат – альгіцидВін впливає на важливі життєві процеси в клітинах водоростей і загальмовує їх розвиток, завдяки чому хлору (або активному кисню) легше впоратися з ними. У спекотну та сонячну погоду, коли водорості розвиваються значно швидше, рекомендується використовувати альгіцид щотижня.

Якщо водорості вже вразили басейн, необхідно проводити шокову обробку води хлором (і лише їм!). Після цього можна додавати у воду альгіцид.

Як прибрати каламутність води в басейні

Іноді навіть при правильному очищенні води в басейні за допомогою відповідної хімії вона стає каламутною. Найчастіше це пов'язано з тим, що найдрібніші зважені частинки у воді не можуть бути уловлені фільтром. Усунути проблему допоможе препарат флокулянт (коагулянт) . Він збирає дрібні суспензії у великі «шматки», які зможе вловити фільтр.

Як вибрати виробника хімії для басейну

Фахівці з обслуговування басейнів рекомендують використовувати хімію одного бренду, оскільки різні препарати марки добре комбінуються один з одним. Відмінно зарекомендувала себе хімія для басейну АкваДоктор (AquaDoctor) та Кристал Пул (Crystal Pool, Австрія) . У лінійці цих торгових марок є базова та спеціальна хімія для домашніх басейнів, яка допоможе підтримувати чистоту води та поверхонь. Інструкції з використання кожного засобу ви знайдете в описі товару на нашому сайті, а докладнішу інформацію про всі кроки по обслуговуванню домашнього басейну – у нашому блозі.