Басейн на власному подвір`ї – предмет гордості хазяйновитих господарів, адже це запорука якісного відпочинку вдома: вода знімає втому та стрес, лікує опорно-руховий апарат та нервову систему.
Проте для того, аби купання у штучній водоймі було корисним, необхідно ретельно слідкувати за станом води. У нагоді стануть спеціальний тестери. Мінімальний домашній набір складається з реагентів на три показники:
Показник PH показує, лужне чи кисле середовище у речовині. Оптимально для води у басейні – 7.2-7.4 PH.
Це чи не основний параметр, якщо для знезараження використовуються хлорвмісні препарати – вони діють лише при показнику PH 6,5-8.0. Тобто у воді з підвищеним чи зниженим рівнем PH хімія для боротьби зі шкідливими бактеріями, вірусами та грибками неефективна. Купання може призвести до цілої низки захворювань. Високий рівень PH викликає ще й каламутність води.
Тестер застосовують мінімум 2-3 рази на тиждень, адже PH змінюється в залежності від температури повітря, кількості сонячного світла та інтенсивності використання басейну. У разі відхилення від норми застосовується коригуючі хімічні засоби. Тестер на РН обов’зково повинен входити до домашнього набору тестерів.
2. Тестер на вміст хлору
Хлорвмісні препарати для знезараження води найбільш популярні серед власників басейнів, адже вони доступні, економні у використанні та високоефективні проти хвороботворних мікроорганізмів. Однак не усім до вподоби специфічний запах хлору.
Щоб переконатись у тому, що препарати діють, двічі-тричі на тиждень перевіряють вміст хлору у воді за допомогою тестера. Норма – 0.5-1.5 проміле. Якщо цей показник нижчий, то хімії замало – вода не буде знезараженою. Підвищений рівень хлору у воді викликає:
- Лущення, почервоніння та свербіж шкіри;
- Подразнення слизових оболонок очей, роту та носа;
- Сухість волосся та нігтів;
- Алергічні реакції.
Купатися у такій воді неприємно. А ковтання сильно хлорованої води може спричинити отруєння у маленьких дітей. До домашнього набору тестерів краще додати вимірних рівня хлору.
3. Тестер на вміст активного кисню
Альтернативою знезаражуючим препаратам з хлором є киснева хімія – засоби на основі перекису водню та персульфату натрію. Їх обирають за:
- Відсутність характерного хлорного запаху;
- Збереження забарвлення басейну (кольори не тьмяніють);
- Можливість застосування для шокового знезараження. Якщо після шокового хлорування потрібно чекати мінімум 12 годин, то після кисневої хімії купатись можна уже через 6 годин.
Нормативний показник активного кисню у воді – від 3 до 8 мг/л. Нижчий вміст сигналізує про те, що у воді можуть бути небезпечні мікроорганізми – дезінфекція води недостатня. Тестер застосовують 2-3 рази на тиждень для коригування хімічного складу води у басейні.
Для зручності використання виробники часто продають тестери комплектом, до прикладу, на вміст хлору та рівень PH, та у різних формах – рідкому, гранульованому або у таблетках.
Експерти наголошують: для того, аби отримати достовірну інформацію про стан води, варто обирати домашні тестери для басейну від перевірених виробників. Продукція повинна бути сертифікованою та відповідати стандартам безпеки. Потрібно перевіряти терміни придатності та чітко дотримуватися інструкції. А застосування комплескних тестерів дозволить зекономити час.
У онлайн магазині Water Line широкий вибір домашніх тестерів від визнаних лідерів хімії для басейну – Aqua Doctor та Сrystal Pool. Наші співробітники із задоволенням нададуть фахову консультацію та допоможуть обрати оптимальний варіант для будь-якої штучної водойми.