Водорості є частою проблемою не тільки вуличних, але також закритих басейнів та СПА. При неправильному обслуговуванні басейну або певних зовнішніх факторах вони можуть розвиватися дуже швидко. Щоб запобігти поширенню водоростей або вбити вже існуючі, потрібен комплексний підхід та спеціальний препарат – альгіцид. Які альгіциди найкращі і як їх правильно застосовувати, ви дізнаєтеся з цього огляду.
Що таке альгіцид і як він діє у басейні
Альгіцидами називаються хімічні речовини, що переривають життєво важливі процеси у водоростях. Наприклад, засіб може порушити фотосинтез або зруйнувати клітинні мембрани, що сприяє знищенню водоростей або запобігає зростанню. Незважаючи на це, альгіциди не можна вважати самостійним засобом проти водоростей. Препарати цієї групи діють повільно, тому їх найкраще застосовувати як профілактичний засіб у комплексі із хлорною дезінфікуючою хімією для басейну.
Як відомо, саме хлор найкраще справляється з різними видами водоростей. Однак при недостатній концентрації хлору (рекомендована норма для басейнів становить 1-3 ppm), водорості починають бурхливо розвиватися. Також у деяких видів водоростей з часом може виробитись стійкість до хлорної хімії. В обох випадках впоратися із проблемою допоможе альгіцид. Він порушить важливі процеси у водоростях, тому хлору буде легше впоратися з ними.
Чи можна змішувати хлор та альгіцид
Незважаючи на те, що хлор та альгіцид повинні працювати в тандемі, їх не можна використовувати одночасно. Хлор - сильний окисник, який при змішуванні з альгіцидом знижує ефективність останнього. Тому препарати слід застосовувати послідовно один за одним.
Як часто потрібно додавати до басейну альгіцид
Для профілактики розвитку водоростей альгіцид необхідно додавати до басейну щотижня. Кошти від водоростей застосовують у комплексі щотижневих заходів після кожного сеансу ударної обробки води шок-хлором.
Якщо басейн був сильно вражений водоростями, то схема використання альгіциду буде аналогічною. Єдина відмінність полягає в тому, що в ході заходів, можливо, доведеться додатково використовувати коагулянт (флокулянт).
Також альгіцид у басейні потрібно обов'язково застосовувати:
- При першому наповненні басейну водою.
- У вуличних басейнах – після сильного дощу та у спеку, оскільки високі температури сприяють бурхливому зростанню водоростей.
- Під час підготовки вуличного басейну до зимівлі, якщо в ньому залишається вода. Якщо під час підготовки використовується спеціальний зимовий консервант для басейну, альгіцид можна використовувати. Це з тим, що у зазначених препаратах вже є речовини, які запобігають зростання водоростей.
Як вибрати альгіцид для басейну
Різні альгіциди для басейну мають різний склад. Раніше частіше використовувалися препарати на основі сульфату міді, які добре справлялися з усіма типами водоростей, але мали побічні ефекти. При постійному використанні препаратів та рівні рН вище 7 сполуки міді стають нерозчинними та накопичуються у воді. В результаті вона набуває синього або зеленого кольору, а на поверхнях утворюється «мідний» наліт. Траплялися випадки, що в зелений колір навіть фарбувалося волосся плавців.
Відмінною альтернативою є препарати комплексної дії – альгіциди на основі сполук четвертинного амонію. Вони не тільки ефективно борються з водоростями, але мають дезінфікуючу і бактерицидну дію, тому одночасно працюють проти бактерій і грибків.
До таких препаратів відносяться альгіциди з лінійки AquaDoctor та Crystal Pool, які можна підібрати у цьому розділі. В описі кожного засобу є докладні рекомендації щодо його використання, але якщо у вас виникнуть додаткові питання, ви завжди можете звернутися за консультацією до досвідчених консультантів компанії WaterLine.