Літо, сонце, довгоочікувані канікули. Чимало батьків слушно вважають, що у цей період найкраще місце відпочинку для маленьких бешкетників – дитячий басейн. Біля нього спека переноситься значно легше. Тож на багатьох подвір`ях споруджують штучні водойми для малечі.
Обов`язок дорослих – подбати, щоб такий відпочинок був безпечним. Для цього варто слідкувати, аби вода у басейні була чиста та прозора, без ознак цвітіння, таких як каламутність, позеленіння чи неприємний запах. Найпростіше цього досягнути за допомогою спеціальних хімічних засобів. Але у цій справі є особливості.
Чому догляд за дитячим басейном має свої особливості
Хоча для очищення та дезинфекції дитячих басейнів можна використовувати ті ж препарати, що й для інших, треба пам`ятати:
-
Малюки при купанні часто ковтають воду. Тому дуже важливо при додаванні будь-яких засобів у рідину суворо дотримувати інструкції від виробника та не перевищувати допустиму концентрацію. Інакше є ризик отруєння;
-
Слизові оболонки (очей, носа, роту) у дітей набагато чутливіші, аніж у дорослих. Надлишок знезаражуючих препаратів у дитячому басейні може викликати їх сухість та подразнення;
- У дітей досить ніжна шкіра. Надвисока концентрація хімії загрожує алергічними реакціями – почервонінням, свербіжем, лущенням.
Аби цього не сталось, варто відповідально віднестись до вибору засобів для очищення й знезараження води дитячого басейну.
Яку хімію обрати для догляду за дитячим басейном
Найпоширенішими хімічними засобами для догляду за дитячим басейном є препарати на основі хлору – хлоровмісні. Вони доступні, економні у використанні та дуже ефективні проти грибків, вірусів та хвороботворних бактерій. Проте, мають і свої особливості:
-
Специфічний хлорний запах дитячого басейну. Сучасна хімія, звісно, не має різкого амбре, проте легкий запах присутній;
-
Хлоровмісні засоби з часом знебарвлюють чашу дитячого басейну. Це важливо враховувати власникам кольорових басейнів;
- Хлор у великій кількості сушить шкіру та волосся. Тому варто пам`ятати про душ та дитячий зволожувальний крем після купання у дитячому басейні.
Альтернативою хлору для дитячого басейну є засоби на основі активного кисню. Вони не викликають алергічних реакцій, не сушать шкіру та не впливають на кислотно-лужний баланс води (PH). Сумісні з хлоровмісними препаратами. Гарним рішенням для дитячого басейну стануть і ультрафіолетові установки та озонатори. Проте вони обійдуться дорожче, аніж звична хімія.
Окрім цього, у відкритих дитячих басейнах не обійтися без альгіцидів – засобів проти водоростей, що руйнують їх захисну оболонку. Таким чином переривається цикл розмноження рослин. У будь-якому випадку використання хімії для дитячих басейнів потребує особливого підходу та знань.
Основні принципи догляду за дитячим басейном
Яку б хімію споживач не обрав для догляду за штучною водоймою для дітей, потрібно:-
Неухильно дотримуватись інструкції з використання від виробника, аби препарат подіяв, але його вміст не перевищував рекомендовану концентрацію. У разі сумнівів, можна звернутися за консультацію у місце придбання, до офіційного представника чи виробника;
- Переконатися, що засоби мають сертифікати та відповідають стандартам безпеки. Споживач має повне право ознайомитись з супровідними документами на товар;
-
Особливу увагу звертати на обробку тих поверхонь, з якими найчастіше контактує дитина – сходинки, поруччя, ділянка на дні басейну біля поруччя, борти басейну. Їх варто обробляти додатково – вручну чи за допомогою гідропилесоса;
- Не допускати купання у воді навіть при перших ознаках цвітіння. У цьому випадку варто зібрати водорості, відкоригувати кислотно-лужний баланс води, ввести подвійну дозу альгіцидів та провести шокове хлорування. І лише після грунтовної фільтрації води дитина зможе безпечно плавати у басейні.
Спеціалісти онлайн магазину WaterLine нададуть грунтовну консультацію по догляду за дитячим басейном та допоможуть підібрати якісні препарати від провідних світових виробників.