З настанням першої прохолоди власники басейнів повинні бути готові до того, щоб підготувати свої штучні водойми до зимівлі. Якщо не підібрати оптимальний момент, великий ризик того, що чаша втратить свої характеристики і весною потрібно буде лагодити конструкцію або ж і взагалі повністю її міняти.
Особливо для тих, хто готує басейн до зимівлі вперше, актуальним є питання: чи потрібно залишати воду в басейні на період зими? Думки власників розбігаються, але більшість схиляються до того, що зимою краще не залишати басейн порожнім. Причина в тому, що низькі температури можуть спровокувати зміщення ґрунту, а це, в свою чергу, може стати причиною деформації чаші штучної водойми. Це стосується, як бетонних басейнів, так і ПВХ. Саме тому, щоб компенсувати навантаження та не спровокувати деформацію конструкції, під час консервації краще в чаші залишати воду. Те, наскільки швидко можна буде весною користуватися басейном, залежить від якості підготовки та правильно проведеної консервації.
Правильна підготовка басейну до зими: що потрібно врахувати
Щоб зберегти цілісність конструкції та через кілька місяців знову насолоджуватися відпочинком біля басейну, процедуру консервування важливо провести правильно і якісно.- З поверхні води зібрати сміття сачком (частіше всього, це листя та комахи). Перш, ніж провести підготовчі процеси, злити воду з чаші.
- Після цього, використовуючи спеціальні аксесуари (щітки різного типу, скребки) або спеціальні пилососи, ретельно очистити стінки басейну. Для більш якісного очищення обробити поверхні спеціальними засобами. Не рекомендують для очищення басейну застосовувати звичайну побутову хімію, оскільки вона може не прибрати якісно забруднення, спровокує каламутність води, утворення піни та може прискорити процес розмноження водоростей. Щоб підтримувати відповідну якість водного середовища басейну, потрібно завжди мати регулятори кислотно-лужного балансу, засоби-дезінфектори, засоби, які допоможуть боротися з водоростями та приберуть каламутність води. Щоб отримати якісний та перевірений товар, все можна купити на сайті WaterLine. Як тільки очищення було проведено, стінки добре прополоскати, щоб змити хімічні засоби. Вся брудна вода повинна бути викачана.
- Перш, ніж залити воду, в пустій чаші демонтувати обладнання та всі елементи, які можна зняти – освітлювальні прилади, обладнання навісного типу тощо. Все повинні бути добре промите та висушене, відправлене на зберігання в опалювальне зимою приміщення.
- Басейн заповнити водою та запустити процедуру фільтрації. Використовуючи спеціальні тест-набори, визначити рівень ph. Він повинен бути на рівні 7,2-7,6. Якщо показник інший, його потрібно відкоригувати, використовуючи спеціальні засоби.
- Здійснити обробку води – частіше всього проводиться шок-хлорування. Це найбільш ефективна процедура. Її краще проводити ввечері, щоб не спровокувати розпад хлору під дією сонячних променів. Щоб далі не провокувати розмноження водоростей, до води додається альгіцид та спеціальна зимова хімія. Використання останньої дозволить зберегти якість води під час зимування та швидше, якісніше провести прибирання басейну весною.
- Встановити компенсатори та злити воду в басейні до рівня приблизно 8 см нижче скімера. Краще, щоб від верхньої межі до рівня води залишалось не менше 45 см.
- Провести демонтаж гідросистеми, зняти фільтри (все очистити та просушити), а отримані отвори зафіксувати заглушками.
На завершальному етапі підготовки конструкція басейну накривається спеціальним покриттям. Важливо, щоб ним була охоплена вся площа конструкції басейну.