Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Чому вода в басейні стає каламутною

Чому вода в басейні стає каламутною

Помутніння води у басейні – досить поширена проблема. Купатися в такій воді не рекомендується, якщо вода в басейні стає каламутною - у штучній водоймі з'явилися бактерії і патогенні, які загрожують появою у купальників різних інфекцій, подразнень шкіри та слизових оболонок. Перш ніж розпочинати боротьбу з помутнінням води, слід розібратися у причинах такої ситуації.

Причини каламутності води у басейні

Однією з причин помутніння води можуть бути самі відпочиваючі в басейні. У воду змиваються різноманітні речовини, такі як лосьйони для засмаги, засоби для догляду за шкірою, жир, мікрочастинки шкіри. Не всі вони вловлюються фільтраційною системою і часто утворюють сприятливе середовище для розмноження бактерій і мікроорганізмів, що відповідно призводить до помутніння води. Крім перерахованих вище факторів, вода в басейні стає каламутною з таких причин:

  • Неправильний хімічний баланс. Причиною помутніння води в такій ситуації є надлишок або нестача хлору, незбалансованість pH або надто високий рівень концентрації кальцію у воді. У разі такої ситуації проблему виявляють за допомогою тестерів, рівень кислотності регулюється за допомогою препаратів pH+ або pH-, а твердість води зменшується за допомогою стабілізатора кальцію.

  • Погана фільтрація води. У цьому випадку каламутна вода говорить про те, що фільтр працював надто нетривалий час або забився, що призвело до поганої циркуляції води. Помутнінню води також сприяють тривалі дощі, які призводять до опадів та потрапляння до басейну комах, ґрунту, нітратів, фосфатів та інших хімічних речовин. Щоб уникнути каламутності, спричиненої дощем, слід закривати басейн тентом на час негоди або вмикати фільтр.

Як досягти прозорості води

Усунути помутніння води можна, застосувавши комплексний підхід. Насамперед слід виміряти рівень кислотно-лужного балансу. Це можна зробити за допомогою тестових смужок. Їх на 5-10 см опускають у воду і чекають на результат колірного індикатора.

Якщо рівень pH відповідає вимогам, до норми його доводять з допомогою спеціальних реагентів. Якщо басейн запущений, рекомендується провести ударне хлорування. Найбільш ефективними у боротьбі з помутнінням є коагулянти та флокулянти. Це органічні полімери, що зв'язують між собою дрібні частинки та утворюють на поверхні води великі пластівці, які забираються за допомогою системи фільтрації або гідропилососу. Надалі слід суворо дотримуватися графіка дезінфекції басейну.

При цвітінні водоростей застосовують альгіциди. Ці препарати здатні повернути воді первинну прозорість, знищивши суперечки водоростей, бактерії, грибки. Крім застосування спеціальної хімії, слід перевірити та, при необхідності, замінити картриджі у фільтрах.

Як доглядати за басейном, щоб не каламутніша вода

Щоб не думати про те, як очистити воду в басейні і повернути прозорість, краще не допускати появи такої проблеми і організувати регулярний догляд. Слід:

  • регулярно чистити басейн за допомогою сачка, видаляючи велике сміття (гілки, листя, комах, забуті речі);

  • періодично видаляти наліт зі стінок та дна за допомогою скребків, ручного або напівавтоматичного пилососу;

  • регулярно міняти фільтри, вдаватися до періодичного зворотного промивання, щоб запобігти їх засміченню;

  • проводити моніторинг хімічного складу, pH, рівня хлору та інших показників;

  • щомісяця проводити шокову обробку води.

Дотримуючись усіх рекомендацій, можна домогтися чистоти в басейні та забезпечити комфортний та безпечний відпочинок для свого оточення.