Підтримання оптимального рівня ph в басейні – важлива умова для того, щоб релакс був корисним та безпечним. Якщо рівень кислотно-лужного балансу не знаходиться в межах 7,2-7,6, його варто врегулювати. Для цього виробниками хімії для басейну передбачені спеціальні засоби – для підвищення чи зниження показника.
Підігрів води в басейні: як впливає на підвищення рівня ph
Врегулювати рівень ph важливо, оскільки це дозволяє безпечно та з комфортом користуватися басейном (вода не стане причиною сухості слизових та шкіри). Від рівня ph залежить ефективність хімії, яка використовується для обробки, прозорість води та те, чи будуть залишатися кальцієві відкладення на елементах обладнання для штучної водойми.
Контролювати показник кислотно-лужного балансу можна не тільки з допомогою хімії. Щоб мінімізувати прояви цієї проблеми, важливо знати головні фактори, які провокують різку зміну ph.
-
Підігрів води – природним способом чи з допомогою спеціально продуманих систем. Зазвичай, з підвищенням температури води в басейні підвищується й рівень ph – особливо актуально для басейнів відкритого типу. Щоб уникнути різких перепадів балансу, варто своєчасно проводити тестування води та врегульовувати його.
-
Рівень жорсткості водного середовища – вміст солей магнію та гідрокарбонатів кальцію. Рівень кислотно-лужного балансу буде високим, коли жорсткість води вище 200 ppm. Виправити ситуацію можна, застосовуючи спеціальні засоби для зниження жорсткості або використовуючи системи, які дозволять пом’якшити воду.
-
Тепла вода в басейні – ідеальні умови для розвитку бактерій та водоростей. Збільшення кількості водоростей – зменшення кількості вуглекислого газу і як результат – підвищення ph. Щоб не допустити цих проблем, потрібно проводити своєчасну обробку дезінфекторами та застосовувати альгіцид.
-
Дезінфікуюча хімія має своєрідний вплив на воду в басейні. Кислотно-лужний баланс потрібно вимірювати не тільки перед її додаванням, але й після. Засоби-дезінфектори можуть змінити якість води – все залежить від основної діючої речовини в їх складі.
Правильно підібрана хімія для басейну – важливий фактор для підтримки комфортних умов для відпочинку. Також не слід забувати, що, встановлюючи системи обігріву штучної водойми, вони можуть змінювати якісні показники води – зокрема, впливати на ph.
Підігрів води в басейні: які системи встановити
Хоч підігрів води в басейні вимагає своєчасного контролю ряду показників, такі системи встановлюють багато власників штучних водойм, оскільки – це додатковий комфорт та можливість якісного відпочинку за будь-якої погоди.
В якості системи для підігріву води частіше всього обирають наступні конструкці:
-
Теплообмінники. Економний спосіб підігріву води. Встановити конструкцію просто, проблем з експлуатацією не виникає. Їх можна монтувати на басейни різного розміру та типу, головне – правильно підібрати потужність. Сама система – надійна та проста, особливих умов догляду та обслуговування не потребує.
-
Теплові насоси. Популярні за рахунок своєї енергоефективності та можливості акумулювати тепло з навколишнього середовища. Для них характерний високий рівень ККД та можливість використання й тоді, коли на вулиці прохолодно. Системи налаштовуються під умови навколишнього середовища. Агрегати енергоефективні, але самі конструкції та їх встановлення обійдуться дорого.
-
Електронагрівачі. Ефективні нагрівачі, особливо, якщо використовувати для басейнів невеликого розміру чи СПА. Проста конструкція дозволяє швидко прогріти воду та підтримувати температурний режим. Агрегати запропоновані виробниками різною потужністю. Головний нюанс експлуатації – повна залежність від енергоресурсу, високі вимоги до якості проводки.
-
Сонячні батареї. Такі конструкції в якості ресурсу для нагріву використовують сонячну енергію. Залежності від електромережі практично не має. Нюанси експлуатації системи: залежність від погодних умов, великі розміри конструкції, значна вартість агрегату.
Вибір обладнання для підігріву басейну – складний та відповідальний процес. Обираючи його, краще орієнтуватися не лише на власні вподобання та потреби, але й ряд характеристик самого басейну, потужність та частоту експлуатації нагрівального обладнання.