Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Чистка басейну народними засобами

Чистка басейну народними засобами

Інтернет рясніє статтями, які розповідають про очищення басейнів за допомогою народних способів. Чистити воду в домашніх резервуарах деякі фахівці рекомендують за допомогою зеленки, йоду, перекису водню, мідного купоросу та не тільки.

Не володіючи знаннями в галузі хімії, багато власників штучних водойм приймають такі поради з чищення басейну, як заклик до дії. Однак покладатися на таку справу слід на думку професіоналів, які займаються обслуговуванням басейнів. Вони про ефективність народних засобів очищення басейну знають набагато більше.

Які функції виконує очищувач води

До помутніння води в резервуарі приводять водорості, що розмножуються, мікроорганізми, суперечки різних рослин, частинки епітелію з тіл купаються. Крім того, навіть у найчистішій воді містяться різні мікроорганізми та бактерії. Впоратися з цими проблемами допоможуть не народні засоби, а ефективний очищувач, що має властивості окислювача і дезінфектанта.

Багатьом хімічним речовинам (народним засобам) притаманні властивості окислювача, але це отже, що можуть дезинфікувати середовище. Так само не всім речовинам з властивостями, що дезінфікують, властиві окислювальні якості. Щоб зрозуміти, наскільки ефективно окислюють та знезаражують воду народні засоби, слід глибше вникнути в принципи їхньої роботи.

Ефективність мідного купоросу, як народного засобу

Цвітіння води – одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються власники відкритих резервуарів. Швидке зростання і розмноження водоростей призводить до того, що вода в басейнах набуває неприємного запаху і каламутно-зеленого відтінку. Вирішити цю проблему багато народних фахівців пропонують за допомогою мідного купоросу.

Слід сказати, що іони міді дійсно під силу зруйнувати захисну оболонку водоростей. Це призводить до загибелі рослинності. Проте за чищення басейну мідний купорос неспроможний нейтралізувати віруси і бактерії, т.к. не є дезінфектантом. Тому знезараження води вимагатиме застосування інших препаратів.

Не варто забувати і про те, що сульфат міді небезпечний для відпочиваючих. Мідний купорос розчинений у воді утворює досить кисле середовище, що має обпалюючі властивості. Перевищення дозування може призвести до серйозних наслідків. Потрапляючи в організм, він викликає серйозне отруєння, яке може призвести до смерті. Купаючись у басейні, є ризик заковтування води, тим більше коли це діти.

Набагато ефективніше з водоростями під час чищення басейну борються спеціально розроблені при цьому кошти – альгіцидиХороші рекомендації фахівців заслужили препарати Crystal Pool та AquaDoctor. Їх виробництво ґрунтується на використанні амонієвих сполук, а дія спрямована на нейтралізацію водоростей, перешкоду цвітінню, очищення басейну. При цьому альгіциди повністю безпечні для чищення басейну.

Наскільки ефективна зеленка для дезінфекції та чищення басейнів

Зеленка – ще один народний засіб, який радять використовувати для нейтралізації водоростей, хвороботворних бактерій та грибків. Зеленка – це суміш діамантової зелені та етилового спирту. Раніше зелений порошок використовували як барвник, і тільки згодом були виявлені його антисептичні властивості. Важливо, що зеленкою обробляють поверхневі рани, зокрема. порізи та подряпини. Цей антисептик ефективний при впливі на грампозитивні бактерії, стафілокок, дифтерійну паличку. Проте протистояти грамнегативним бактеріям та мікробним суперечкам він не здатний. Цього таки не враховують ті, хто рекомендує очищати воду за допомогою народних методів. Вони також замовчують, що:

  • За наявності органічних речовин, яких у басейні дуже багато, її протимікробні властивості значно знижуються.

  • Зеленка малотоксична, тільки якщо застосовується зовнішньо.

  • Висока концентрація діамантової зелені дуже часто призводить до алергічних реакцій на шкірі, потрапляння препарату в очі - може призвести до травм рогівки, потрапляння всередину організму стає причиною отруєння.

Враховуючи дозу зеленки, яку народні порадники рекомендують розчиняти у басейні, контакт із такою водою безпечний, але й користі він не принесе. Дезінфікуючої дії зеленки недостатньо, щоб нейтралізувати патогенні бактерії та мікроорганізми, що містяться у воді. Застосовувати або не застосовувати зеленку для дезінфекції – самостійне рішення. Слід лише пам'ятати, що зеленка не убезпечить воду.

Найбільш оптимальним дезінфікуючим засобом на сьогоднішній день є хлорЗвичайно, за умови його правильного застосування, а не у вигляді відбілювача. Серед перевірених препаратів можна відзначити кошти Кристал Пул та АкваДоктор.

Щоб уникнути частого використання хлору, для дезінфекції води можна використовувати активний кисень. Однак це не виключає проведення шокової обробки із застосуванням швидкорозчинного хлору.

Не варто використовувати для чищення басейну народні засоби із сумнівною ефективністю – сіль, йод, оцет, перекис, відвар ромашки чи інших трав. Більше інформації про те, як обслуговувати басейн і яку хімію використовувати, можна отримати в нашому блозі. На запитання дадуть відповідь фахівці магазину ВотерЛайн, вони з радістю проконсультують щодо препаратів для догляду за басейном.