Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Чим відрізняються теплові насоси для басейну

Чим відрізняються теплові насоси для басейну

На сьогоднішній день тепловий насос вважається одним із найкращих способів підігріву води в басейні. Його робота побудована на здатності агрегату перетворювати енергію навколишнього середовища в енергію, яка використовується для нагрівання води. Це дозволяє значно зекономити витрати електроенергії (в 5-7 разів) не знижуючи ефективності.

Переваги теплових насосів

Тепловий насос – це обладнання, яке зовнішнім виглядом нагадує кондиціонер. Такі установки не займають багато місця та мають естетичний вигляд. Однак, не лише за зовнішність теплові насоси цінують користувачі. Таке обладнання має низку інших переваг:

  • економне споживання електроенергії – теплові насоси споживають у 4-5 разів менше електроенергії, аніж обладнання, що нагріває воду за рахунок електрики;

  • висока продуктивність – незалежно від обраної моделі насоса, на 1 кВт витраченої електроенергії приходиться 5-8 кВт теплової енергії;

  • гігієнічність – агрегат має низький рівень шуму, не виділяє неприємні запахи та продукти горіння на відміну від пристроїв, що працюють на паливі;

  • довговічність – устаткування працює від 15-20 років, що зокрема обумовлено високою якістю матеріалів, з яких воно виготовляється.

Принцип роботи теплового насоса

Тепловий насос працює за принципом кондиціонера навпаки: довкілля охолоджується, а вода нагрівається. Теплонасос складається з теплообмінника, випарника та компресора. Нагрівач має замкнуту триконтурну систему роботи, принцип якої складається з наступних етапів:

  • за допомогою лопастей вентилятора тепловий насос забирає повітря з навколишнього середовища;

  • потім подає його в контур з фреоном, де фреон за рахунок отриманого повітря нагрівається та перетворюється на газ;

  • газ потрапляє до конденсатора, який передає тепло басейну.

Процес постійно повторюється, вода нагрівається та тримає задану температуру.

Види теплових насосів

Теплові насоси поділяються на три типи:

  • ґрунтові – отримують тепло із землі;

  • водяні – перетворюють тепло, отримане від ґрунтових вод;

  • повітряні – працюють за рахунок повітря з навколишнього середовища.

Найпопулярнішими серед теплових насосів є саме повітряні. Користувачі цінують їх за високу ефективність, можливість інтеграції в будь-яку систему теплопостачання та простий монтаж.

За принципом роботи теплові насоси бувають:

Безінверторні теплові насоси нагрівають води до встановленої температури та вимикаються. Якщо температура знижується, насос знову вмикається. При цьому він знову ж таки працює на повну потужність.

Інверторні насоси після досягнення необхідної температури води також вимикаються. Однак, коли вода остигає, інверторний насос не використовує всієї потужності для її підігріву. Такому агрегату вистачає від 10 до 40% своєї потужності. Цифра залежатиме від того наскільки остигла вода, від температури навколишнього середовища та необхідної встановленої температури.

За словами фахівців, беручи за основу купальний сезон у 180 діб, працювати на повну потужність інверторний насос буде в середньому 5 днів. Цього часу вистачить, щоб прогріти воду до необхідних 25-26 С. Наступні 175 днів тепловий насос працюватиме на 25-65% свого потенціалу.

Якщо говорити про виробників такого обладнання, то на сучасному ринку можна зустріти теплові насоси різних фірм. Найбільшим попитом користуються агрегати таких компаній, як Aquaviva, Fairland, EVO. Устаткування цих брендів широко представлене в багатьох спеціалізованих магазинах, рекомендуємо переглянути асортимент в інтернет-магазині WaterLine.