Плануючи встановити басейн, як для індивідуального користування, так і з комерційною метою, слід враховувати, що резервуар потребує очищення та підтримки в належному стані. Щоб контролювати показники, варто відразу ж після встановлення підібрати засоби та способи підтримки води та резервуару. Одним із сучасних та ефективних варіантів є водні пилососи. Виділяють ручні та автоматичні моделі.
Ручний пилосос для басейну: особливості пристрою
Водні пилососи ручного типу обирають власники басейнів об’ємом до 50 м.кв. (надувні, каркасні або стаціонарні моделі). У більшості моделей конструкція ідентична і складається з гофрованого та телескопічного шлангу, щітки та адаптера, за допомогою якого пристрій об’єднується з форсунками. Обираючи ручні пилососи, врахувати, що вони можуть бути повністю або напівавтоматичними.
Звикнути до його управління та запуску роботи просто, оскільки він майже аналогічний зі звичайними пилососами. Вода в середину пристрою затягується завдяки роботі потужного двигуна. Вода проходитиме очищення в спеціальних фільтрах, після чого повертається знову до резервуару. Бруд після очищення акумулюється в спеціальному мішку ручного пилососа, який потрібно замінювати або очищати.
В залежності від особливостей конструкції водні ручні пилососи можуть бути повністю автоматичними або ж працювати від електромережі. У перших встановлений спеціальний акумулятор, який час від часу потребує підзарядки. Час функціонування на одному заряді у різних моделей буде відрізнятися. У більшості пилососів ручного типу додатково передбачені насадки для очищення. З їх допомогою можливо якісно очистити дно та стінки (навіть важкодоступні місця). В деяких моделях додані і прибори для очищення швів.
Для глибоких басейнів краще обирати моделі ручних пилососів з телескопічною штангою (підбирається з врахуванням параметрів штучної водойми). Для інших достатньо буде і варіантів зі звичайним тримачем.
Водні ручні пилососи: переваги та недоліки використання
Пилосмоки такого типу мають багато переваг. Серед них звертають увагу на особливості:
- Легкість та простота користування пристроєм. Апарат має малу вагу, швидко запускається – завдяки цьому керувати ним просто.
-
В залежності від заданої програми очистити можна лише певну ділянку басейну, а не всю територію.
-
Вони досить потужні, що дозволяє якісно всмоктувати все сміття, яке знаходиться в воді (в тому числі дрібні елементи та пісок).
-
З допомогою спеціально призначених пристроїв (щіток) можна очистити не тільки рівні місця, але й важкодоступні.
-
Навіть якщо не має електрики, акумуляторні моделі дозволять швидко прибрати ємність.
- Немає обмежень по типу покриття – прибрати можливо басейн з будь-якою поверхнею.
-
Недоліків у ручних пилососів не багато, але вони також повинні бути враховані при виборі.
- Моделі такого типу рекомендовано застосовувати бля басейнів об’ємом до 50 м.кв.
-
Для якісного прибирання потрібно затратити час та сили.
-
Для отримання бажаного результату (в залежності від ступеню забруднення чаші) іноді потрібно процедуру очищення проводити двічі.
-
Акумуляторні моделі потребують своєчасної підзарядки.
-
Мішки для збору сміття зазвичай мають невеликі розміри.
-
В залежності від моделі фільтри не завжди можуть акумулювати дрібне сміття.
Але варто сказати, що водні пилососи відносять до пристроїв, які знаходяться в доступному ціновому сегменті. Їх обслуговування та заміна елементів буде дешевшою, ніж при експлуатації роботів-пилососів. Підтримати чистоту та гігієну басейну, використовуючи потужні водні пилососи та якісні хімічні засоби, не складно.