Чимало власників приватних будинків, дач, заміських комплексів, готелів встановлюють на ділянках басейни. Однак, далеко не всі з них вважають за потрібне обладнувати їх системами підігріву води, довіряючи власний комфорт сонцю та навколишньому середовищу. Зважаючи на примхи погоди, більшу частину сезону деякі басейни простоюють, хоча могли б принести купу задоволення своїм господарям, їх рідним та гостям. Рішення є. Воно не дешеве, але ефективне та економічно вигідне.
Чому потрібно підігрівати воду влітку
Ситуація, коли на дворі спека, а вода в басейні не встигла прогрітися - не рідкість. Тож, маючи в дворі зручний резервуар, господарі рятуються від спекотного сонця та задухи у звичайному душі. А могло все бути навпаки. Встановивши тепловий насос для підігріву води, його власник може отримати:
-
комфортну для плавання температуру води, яка знімає тонус м’язів та не викликає стресу центральної нервової системи, підходить не лише дорослим, а й дітям;
-
підтримання необхідної температури води протягом всього сезону;
-
подовження купального сезону до перших заморозків (деякі теплонасоси розраховані на роботи за температури -16 С);
-
незалежність від температури навколишнього середовища та сонця;
- можливість не лише підігріти воду, а й остудити.
На користь використання такого обладнання в теплу пору року також говорять ті факти, що теплові насоси малогабаритні, тож не займуть багато місця у дворі. Вони не бояться ультрафіолетових променів, стійкі до вологи та перепадів температур. Зважаючи на наведені факти, варто погодитися з тим, що навіть в літню пору вода в басейні потребує підігріву. Тож не варто позбавляти себе комфортного та доступного відпочинку
Чому варто встановити в басейні саме тепловий насос
Попри великий асортимент на сучасному ринку обладнання для підігріву води в басейнах (теплові насоси, електронагрівачі, теплообмінники, сонячні колектори), постає питання чому мова йде саме про теплові насоси. Пояснення достатньо просте: зважаючи на постійне зростання вартості енергоносіїв (електроенергії, газу, дизельного палива, дров), теплонасоси є одними з найекономічніших типів обладнання. Наприклад, у порівнянні з електронагрівачами, використовуючи теплонасоси, можна зекономити до 80% електроенергії.
Окрім того, варто відзначити наступні переваги такого обладнання:
-
Ефективність. Перетворюючи повітря на теплову енергію, теплонасоси також використовують електрику. Однак на 1 кВт використаної електроенергії вони виробляють до 7 кВт і більше теплової.
-
Універсальність. Теплові насоси підходять для басейнів будь-якого типу (закритих, відкритих, стаціонарних, мобільних, приватних та громадських, СПА). Виробники випускають теплонасоси, призначені для басейнів різного розміру.
-
Екологічність. Залежно від типу, теплові насоси використовують для виробництва теплоенергії енергію землі, повітря, ґрунтових вод. Зважаючи на це, тепловий агрегат не утворює небезпечних для здоров’я людини та навколишнього середовища шкідливих речовин.
-
Безпечність. Теплові насоси пожежо- та вибухобезпечні. Обладнання не нагрівається до високих температур. Окрім того, теплові насоси на відміну від іншого обладнання для підігріву води, практично безшумні.
Також варто відзначити простоту встановлення та обслуговування теплових насосів, швидку самоокупність такого обладнання, високу надійність та тривалий термін експлуатації. Серед переваг сучасних моделей теплових насосів – можливість дистанційного керування чи з використанням Wi Fi.