Займаючись обладнанням штучної водойми, варто врахувати, що основними пристроями є насоси. Їх головна функція – організувати правильне очищення водного середовища, заповнення чаші водою, її фільтрація та циркуляція, дозування хімічних засобів тощо. Щоб отримати очікуваний ефект, важливо правильно встановити обладнання та експлуатувати його згідно рекомендацій, вказаних в інструкції. Не менш важливо дотримуватися основних правил безпеки.
Чи залишати насос у воді басейну?
На момент, коли насосне обладнання не використовується, його краще дістати з водного середовища. Врахувати, що експлуатація насосу повинна здійснюватися з дотриманням рекомендацій, вказаних в інструкції. В залежності від типу конструкції ці умови можуть відрізнятися, але є ряд порад, які будуть спільними, якщо мова йде про експлуатацію насосу для штучної водойми.
Циркуляційні насоси: правила безпечної експлуатації
- Чітко дотримуватися правил фіксації самого обладнання (зазвичай, монтують його в горизонтальному положенні) та температурного режиму води, щоб отримати максимальний ефект від роботи.
-
Не займатися встановленням та ремонтом обладнанням, якщо для цього відсутній спеціальний досвід. Такою роботою повинні займатися спеціалісти з належною кваліфікацією.
- Заборонено використовувати обладнання, якщо сам пристрій чи шнур до нього є пошкодженим.
-
Обираючи та під’єднуючи пристрій, переконатися в тому, що напруга живлення та інші технічні характеристики відповідають тим, що вказані в інструкції.
- В період експлуатації насосного обладнання (особливо в момент, коли він знаходиться під напругою) заборонено ремонтувати його чи змінювати місце розташування.
-
Перед першим використанням переконатися в тому, що пристрій правильно встановлений, а різьбові з’єднання надійно зафіксовані.
- Переконатися в тому, що кабельна частина є безпечною. Краще додатково потурбуватися про захист цієї частини від швидкого зношування.
Важливо, щоб обладнання використовувалось згідно рекомендованого навантаження. Експлуатувати його поблизу легкозаймистих речовин заборонено. В разі, якщо помічено пошкодження кабелю чи іншої частини обладнання, пристрій потрібно негайно відключити від мережі живлення.
Циркуляційний насос: як правильно вибрати обладнання
Циркуляційний насос є одним з найважливіших елементів при облаштуванні басейну. Він справляється з функціями подачі, фільтрації та перекачуванням води до штучної водойми. Щоб вода, яка подається до басейну, була чистою та безпечною, більшість насосів для циркуляції обладнані спеціальними префільтрами – елементами для фільтрації водного середовища.
Вибір насосного обладнання: головні критерії
- Продумати тип та характеристики обладнання, враховуючи розміри басейну, частоту його експлуатації та інші особливості. Так, якщо для звичайного заміського басейну для індивідуального користування достатньо буде лише циркуляційного насосу, то для великих штучних водойм громадського користування актуальна наявність таких пристроїв 2-3 типів (дозволяють створити умови для якісного та безпечного відпочинку).
-
Обрати тип фільтру для циркуляційної установки. Частіше всього використовують пісочні та паперові картриджні варіанти.
- Наявність шумоізоляційних характеристик, від яких залежить рівень комфорту під час релаксу.
-
Наявність додаткових елементів захисту: ізоляції небезпечних ділянок, функції автоматичного вимкнення в разі перегріву системи та інші захисні режими.
- Врахувати розміщення водного об’єкту при підборі обладнання. Якщо басейн знаходиться в приміщенні, до фільтраційних елементів вимоги не такі високі, як у випадку з розташуванням водойми під відкритим небом. В останньому випадку для багатьох буде актуальне й розміщення теплового насосу для підігріву води та контролю її температурного режиму в прохолодну погоду.
-
Врахувати вид рідини, яка перекачується – прісна чи морська. В останньому випадку краще обрати обладнання, на якому гідравлічні елементи виготовлені з матеріалу, стійкого до впливу солей (наприклад, полімери, бронза або титан).
Крім циркуляційного обладнання басейни (особливо громадського користування) можуть бути обладнані також дозуючими та напірними пристроями, тепловими насосами.