Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Чи можна вмикати насос під час купання в басейні

Чи можна вмикати насос під час купання в басейні

Використання насосів у басейні – важлива умова створення чистого та безпечного середовища для відпочинку. Встановлюючи штучну водойму, слід продумати, яке насосне обладнання буде актуальним та правильно підібрати його технічні характеристики.

Чи можна купатися в басейні з ввімкненим насосом?

Щоб організувати безпечний відпочинок, більшість спеціалістів радять відмовитися від використання басейну під час роботи насосу. Заходити у воду краще після того, як насосне обладнання повністю призупинить свою роботу. Проте у великих комерційних басейнах, де одночасно відпочивають багато людей, вода швидко забруднюється та потребує своєчасної очистки. Тому фільтраційна і насосна система працює за необхідності. Щоб розібратись у питанні: чи можна вмикати насос під час купання, варто розглянути конкретне обладнання та його роботу.

Насосне обладнання: види та його призначення

Існує кілька груп агрегатів (насосів), які можуть бути встановлені в басейні. Конкретний вид приладу обирається в залежності від того, які функції необхідні.

Основні види насосного обладнання та його особливості:

  • Циркуляційне обладнання. Використовується для перекачування, фільтрації та подачі води до басейну. Зазвичай, в комплекті з такими системами йдуть й спеціальні фільтри, які дозволяють очистити воду. Сама процедура фільтрації досить проста: вода спочатку потрапляє до скіммера, далі – до префільтра, після цього до ємності басейну. За потреби такий насос вмикається під час купання.

  • Теплові насоси. Використовують для підігріву води чи її охолодження, підтримки певного температурного режиму. В основі функціонування більшості таких конструкцій використовується принцип конденсації. Подібні прилади вирізняються високою ефективністю, але при цьому споживають малу кількість енергії. Якщо вода потребує підігріву під час купання - тепловий насос вмикається.

  • Насоси (спеціальні пристрої) для дозування хімічних речовин. Таке обладнання впливає на швидкість та ефективність очищення. В залежності від обраного приладу керування пристроєм може бути ручним або автоматичним. Оскільки хімічна очистка проводиться переважно в вечірній та нічний час немає потреби вмикати такі насоси під час купання.

  • Напірне обладнання. Частіше всього встановлюється у великих басейнах (в основному громадського користування). В них не передбачені префільтри, але самі прилади досить ефективні. Встановлюють в місцях розміщення водних споруд, фонтанів, водних гармат та інших водних елементів для розваг. Декоративні фонтани і водоспади розраховані на те, що їх насоси працюватимуть під час купання людей.

Більшість конструкцій насосного обладнання вже мають у комплекті фільтруючі елементи. Частіше всього це пісочні фільтри та паперові картриджні вироби. Кожен з них має свої нюанси використання.

Насосне обладнання в басейні: як підібрати пристрої

Особливості вибору насосного обладнання залежать від функцій, які потрібні для облаштування водойми. У більшості випадків спеціалісти радять звертати увагу на ряд критеріїв.

  • Параметри та тип басейну. Врахувати, чи це звичайний басейн для домашнього користування, чи громадська штучна водойма з водними атракціонами. Для домашнього басейну невеликих розмірів може використовуватися лише один насос – циркуляційний, а для громадського типу штучної водойми – кілька варіантів.

  • Наявність шумоізоляції та рівень шуму – важливий критерій для комфортного релаксу.
  • Наявність додаткових захисних функціоналів: режим автовимкнення в разі перегріву, додаткова ізоляція та інші захисні елементи. Особливо у випадках з громадськими басейнами це може значно збільшити тривалість безпечної експлуатації водойми.

  • Місце розташування об’єкта – вплине, перш за все, на те, чи потрібно буде проводити додатково підігрів води та встановлювати тепловий насос. Потрібно це врахувати, якщо басейн розташований під відкритим небом, краще обрати циркуляційні насоси з фільтром та можливістю підігріву води. Продумати місце встановлення конструкції.
  • Підбирати насос в залежності від характеристик води, яка буде перекачуватися. Для прісної та морської води рекомендовано обирати різні конструкції. Так, для морської рідини краще взяти установки, гідравлічні елементи яких виготовлені з полімерів, титану та інших матеріалів, стійких до впливу солей.

Підбираючи обладнання, не в останню чергу варто звертати увагу на його потужність, продуктивність та параметри штучної водойми. Щоб мати високу ефективність роботи пристрою, важливо правильно розрахувати основні дані.