Коли настає час заміни води в басейні, перед власниками постає питання куди дівати таку кількість води і чи не раціональніше використати її для поливу саду чи городу. Слід розуміти, що звичайна застояна вода рослинам не нашкодить, але ця ситуація стосується скоріше дитячих надувних басейнів. У резервуари більш складної конструкції, у яких відпочивають дорослі, зазвичай додають спеціальні реагенти, що допомагають зберігати воду чистою та свіжою. Ось тут і постає питання чи безпечна така вода для садово-городніх культур.
Методи обробки води в басейнах
-
механічне очищення;
-
обеззараження біологічного типу.
-
озонування;
-
ультрафіолетове випромінювання;
-
електроліз;
У громадських та й у приватних басейнах останній спосіб використовують найчастіше. Він один із найбільш затратних, однак при цьому й найбільш дієвий. Інші ж методи направлені на очищення лише самої рідини. Інколи для очищення застосовують активний кисень, а також можливий комбінований спосіб. Тоді вдаються до наведених вище методів.
Чи впливає вода з басейну на рослини
У разі обробки води препаратами, що містять хлор, про її безпеку можна говорити лише за його невеликої концентрації. Слід зазначити, що такою водою не варто поливати щойно висаджене насіння та молоді рослини. Абсолютно не переносять хлор аґрус, смородина, малина, лохина, виноград, черешня та вишня.

Не слід додавати таку воду у ґрунт, де ростуть картопля, огірки, цибуля, перець, салати та зелень. Вода з хлором протипоказана кавунам та диням, а також декоративним квітам, особливо трояндам.
Однак, у хлора є здатність вивітрюватися. Щоби залишки хлору вивітрилися самостійно, вода має відстоюватися не менше тижня. Користь від поливу такою рідиною буде, - вона дезінфікує ґрунт та знешкоджує шкідливі мікроби.
Що стосується солоної води, яка є результатом застосування хлоргенераторів, то нею поливати город категорично заборонено. У засолених ґрунтах не живе корисна мікрофлора, а самі рослини швидко гинуть. Концентрація солі не має перевищувати 2г/л. Якщо для очищення басейну використовується хлоргенератор, то у ньому на кожні 15 тис. літрів води міститься 50 тис. гр. солі. Це складає 3,3 г/л і перевищує дозволену норму вдвічі. Таку воду можна використати для зрошення газону, а від поливу нею городини краще відмовитися взагалі.
Куди зливати воду з басейну
Про зливання води слід подумати ще перед встановленням басейну. Методів організації цього процесу може бути декілька:
-
Використання центральної каналізації. Це один із найбільш дієвих способів, однак скористатися ним можна лише тоді, коли на ділянці є вихід до загальної системи каналізації.
-
Дренажна яма. Вважається найбільш правильним рішенням. Така система закладається ще на стадії підготовки котловану для басейну. Зазвичай дренажну яму розташовують або біля резервуару, або під ним.
-
Правильне місце розташування. Перед тим, як облаштувати басейн, слід обміркувати місце його встановлення. Якщо є можливість встановити резервуар у безпосередній близькості до схилу з яром, то варто нею скористатися. Тоді воду можна буде зливати безпосередньо у цей ярок, де вона не становитиме небезпеки для флори та фауни.
Отже, плануючи поливати город водою з басейну, слід скористатися деякими простими правилами:
-
не менш як за тиждень до поливу призупинити внесення будь-яких хімічних речовин;
-
використовувати воду з реагентом можна лише після того, як вона відстоїться 3-7 днів;
-
хлоровану воду використовувати лише на пісочних та пухких ґрунтах з нейтральним, наближеним до лужного середовищем, адже хлор зазвичай підкислює ґрунт;
-
використання води з басейну вважається безпечним для декоративних ґрунтів, квітників, газонів;
-
категорично заборонено використовувати воду з басейнів, яка містить реагенти з будь-якою сіллю, концентрація речовини не повинна перевищувати 2 г/л;
-
полив слід проводити відповідно до традиційного графіку, щоб запобігти надмірному перезволоженню ґрунту.