Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Чи можна купатися в басейні з увімкненим фільтром

Чи можна купатися в басейні з увімкненим фільтром

Підтримка води та чаші басейну в ідеальному стані – головне завдання для власників штучних водойм. Процес догляду складається з кількох обов’язкових етапів, серед яких – фільтрація води. Її потрібно проводити якісно та своєчасно, щоб водне середовище було безпечним для купання.

Оскільки процедура фільтрації води повинна бути регулярною, у багатьох виникають питання:

- Чи буде безпечним купання в басейні, коли включений фільтр?

- Чи можна купатися з увімкненим фільтром?

Виробники потурбувалися про те, щоб обладнати установки спеціальними засобами, які не допускають враження струмом тих, хто користується таким басейном. При цьому спеціалісти не радять наражати себе на небезпеку та відпочивати в басейні, коли працює фільтр-насос. Робота фільтраційного обладнання та експлуатація самої штучної водойми повинна здійснюватися чітко з врахуванням рекомендацій, вказаних в інструкції.

Фільтрація води в басейні: як зробити процедуру ефективною

Якісне очищення води можливе, перш за все, за рахунок правильно підібраної фільтраційної установки. Обираючи очисну систему, не зайвим буде врахувати такі показники, як параметри чаші штучної водойми, частоту використання басейну, мінімальне та максимальне навантаження помпи, тип басейну.

Пропускна здатність фільтру та його продуктивність розраховується виходячи з того, що повноцінний цикл обробки води в басейні повинен здійснювати протягом не більше 4 годин. Краще обирати моделі фільтраційних установок, які будуть працювати безшумно і при цьому матимуть велику продуктивність.

Види фільтрів: які обрати

  • Картриджні фільтри з можливістю заміни основи. Їх обирають досить часто. Головна причина популярності – компактні розміри конструкції, простота експлуатації. Рекомендовані для встановлення в басейнах, які не вирізняються великими розмірами. Установки можуть відфільтровувати елементи розміром до 10 мікрон. Врахувати, що фільтраційна мембрана швидко забруднюється і для постійної повноцінної її роботи потрібна своєчасна заміна.

  • Фільтри з піщаною основою. Для них характерна висока якість фільтрації, простота та зручність у користуванні. Для виготовлення самої конструкції фільтру використовують металеву основу або скловолокно. В середину конструкції поміщають спеціальний пісок-кварц, який і виконує основну фільтруючу функцію. Для якісного функціонування піщані фільтри потрібно своєчасно промивати. Частота очищення або заміни залежить від інтенсивності експлуатації. Так, процедура очищення-промивання фільтру повинна проводитися 1 раз на 7-14 днів (в залежності від того, це басейн громадського чи приватного користування). Повноцінно замінювати фільтр варто не рідше ніж через кожні 1,5-2 роки.

  • Діатомові види фільтрів. Для максимально якісного очищення води в басейні спеціалісти радять обирати саме такі варіанти. Основа конструкції – спеціальні картриджі, в середині яких фільтраційна основа – діатомова земля. Вартість їх буде доступною не для кожного власника басейну, але такі фільтри повністю окуплять себе ефективністю очищення води – знешкодження бруду до 1 мкм.

Щоб контролювати роботу фільтруючої установки, потрібно слідкувати за станом обладнання всього басейну та безпосередньо самого фільтру, стану електромереж. В разі, якщо двигун фільтрації працює, заборонено здійснювати перемикання клапана установки для фільтрації. Потрібно слідувати за станом води в басейні (контролювати показники спеціальними тестерами) та тим, щоб був достатній рівень води у штучній водоймі. Врахувати, що фільтраційна установка не може використовуватися, коли рівень води в басейні нижче норми.