Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Чи можна чистити басейн оцтом

Чи можна чистити басейн оцтом

Для кожного власника басейну основним завданням є чистота резервуару та води в ньому. Лише за цієї умови відпочинок біля штучної водойми буде комфортним та безпечним. Виробники спеціальної хімії з кожним роком пропонують усе більше різних засобів для очищення басейнів. Такі препарати не лише полегшують прибирання. З їхньою допомогою вдається підтримувати в охайному стані чашу, добитися прозорості води. Однак, дехто ще й досі використовує народні методи очищення.

Методи очищення води в басейні

Кожен фахівець скаже, що чистота в басейні складається з трьох факторів. Це:
  • ефективний водообмін;

  • фільтрація;

  • знезараження води.

Однак, намагаючись здешевити цей процес, чимало власників експериментують і вдаються до народних методів очищення. Для цього використовують різні засоби, у т.ч.:

  • перекис водню та антибіотики

  • білизну;

  • зеленку та марганцівку;

  • столовий оцет.

Безпосередньо очистка поверхонь оцтом можлива в інших випадках, де за високою температури кислота розчиняє твердий наліт. В умовах басейну практично неможливо забезпечити велику кількість гарячої води (близької до кип’ятка) так, щоб вона розчинила наліт та не пошкодила елементи басейну. Крім намагань чистити басейн оцтом, деякі умільці рекомендують додавати для того, аби відрегулювати рівень кислотності води, тобто pH. Проте навіть така дія не є ефективною.

Що таке pH і на що він впливає

Рівень pH, тобто ступінь активності іонів водню – це основний показник, який визначає кислотно-лужний баланс води в басейні. Він впливає на біологічні та хімічні процеси, що відбуваються у воді. Оптимальним показником вважається діапазон 7.2-7.4. Підтримка pH на такому рівні дозволить:
  • виключити утворення вапняного нальоту на поверхнях резервуару;

  • мінімізувати корозію металевих конструкцій та обладнання;

  • забезпечити відпочивальникам комфортний відпочинок, а саме позбавить від подразнень на шкірі та слизових оболонках;

  • заощадливо споживати дезінфікуючі препарати та коригуючі засоби.

Наслідки використання оцту для регулювання pH

Бажаючи зекономити на витратах для басейну, деякі власники для регулювання pH застосовують саме оцтову кислоту. Крім неприємного запаху від оцту в басейні є багато питань до такого інгредієнту. Чи усвідомлюють власники, що при цьому ставлять під загрозу власне здоров’я, питання риторичне. За словами медиків та фахівців з обслуговування басейнів, оцет навіть у невеликій кількості може призвести до проблем зі здоров’ям.

Слід зазначити, що за рівнем впливу на організм людини, оцтова кислота відноситься до  речовин третього класу небезпеки. Так, при попаданні в організм людини, вона може викликати хімічний опік, негативно позначитися на стані нирок та печінки.

Не менш шкідливим є контакт оцтової кислоти зі шкірою людини. Плавання у воді з додаванням оцту може призвести до печіння шкірних покривів, інколи людина відчуває біль, з’являються почервоніння та  пухирі. Окрім того, випадкове попадання води з оцтовою кислотою до рота, погано впливає на стан зубної емалі, може призвести до ураження слизової оболонки роту та стравоходу.

Як відрегулювати рівень pH без оцту в басейні

 

Слід зазначити, що рівень pH в басейні слід перевіряти регулярно. Дуже зручно робити це за допомогою спеціальних тестерів. У випадку, коли тестер показав понижену кислотність (рівень нижчий за показник 7.0) слід скористатись препаратами серії pH Плюс.

Якщо кислотність навпаки слід знизити, варто задіяти препарати pH Мінус. Засоби обох категорій випускають бренди AquaDoctor та Crystal Pool. Саме їх рекомендують використовувати спеціалісти з обслуговування басейнів. Препарати цих виробників швидко розчиняються, прості у використанні, не утворюють осаду, ефективно та у короткий час нормалізують якість води. За правильного дозування та умов використання така хімія не шкодить здоров’ю людини, на відміну від оцту в басейні. Тож, краще не заощаджувати на власному здоров’ї та самопочутті інших відпочивальників.