Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Чан зимою – як обслужити

Чан зимою – як обслужити

Чани часто зустрічаються на курортах. Купання в чанах зимою – це не просто релакс, але й оздоровча терапія. Щоб отримати очікувану користь від процедур, важливо знати, як правильно купатися. Воду в чані прогрівають в середньому до 40°С. На дні зазвичай розміщують каміння, яке не повинно травмувати відпочиваючих. Головна мета його розташування – вберегти відпочиваючих від опіків та підтримувати температуру води.

Чан зимою: як правильно обслужити

Більшість чанів з мінеральними водами та лікувальними травами розміщують на відкритій території. Додатковий терапевтичний ефект отримують, якщо курорт знаходиться в лісистій чи гірській місцевості і можна насолодитися й чистим повітрям.

Про користь та безпеку купання в чані можна говорити не тільки при правильній організації процедури – контролі температури та додаванні лікувальних трав, але й своєчасній дезінфекції самого чану та заміні води в ньому.

Щоб обслужити чан зимою можна використовувати хімію для басейнів. Вона просто у застосуванні і спеціально розроблена для обробки водного середовища, у якому будуть купатись люди. Важливо дотримуватись дозування препаратів, тоді засоби будуть безпечні для здоров’я.

Правильна процедура обслуговування включає в себе ряд етапів:

  • Захист чану та води в ньому він пошкоджень та потрапляння сміття – для цього краще передбачити навіс над ємністю та тент для накриття самого чану. Це мінімізує забруднення води та зробить відпочинок комфортнішим.
  • Важливо контролювати достатній рівень вільного хлору в чані та показник кислотно-лужного балансу. Оптимально, якщо перший буде на рівні 0,5- 1,5 проміле, другий – 7,2-7,4. Важливо своєчасно регулювати рівень ph – для цього використовують регулюючу хімію PH+ або PH-. Це важливо для безпеки купання та дієвості хімії, яка використовується для обробки.

  • Щоб провести знезараження води в чані, частіше всього використовують безхлорну хімію (це може бути активний кисень). Але підходять і засоби дезінфекції з хлором від перевірених виробників.

  • Заміна води в чані зимою після кожного користування актуальна, якщо нею користувалася група відпочиваючих та застосовувались трави або інші речовини. В разі, якщо чан передбачений для індивідуального користування, повноцінну заміну потрібно здійснювати 1 раз в тиждень.

  • Для профілактики цвітіння та в разі, якщо у воді почали з’являтися водорості, чан та воду обробити альгіцидом.

  • Повне відкачування води з чанів роблять, якщо ним не будуть тривалий час користуватися (наприклад, на зиму).

  • Для більш ретельної обробки чану та води варто скористатися засобами для видалення зайвих металів, обробки від іржі та вапняного нальоту, органічних відкладень. Ці процедури проводять після тестування води.

  • Перед обробкою чаші спеціальними засобами воду потрібно відкачати та прибрати каміння. Чан ретельно обробляють від накипу та нальоту, дезінфікують. Каміння також піддається дезінфекції та ретельному розігріванню. Тільки після ретельного очищення всіх елементів для чану його можна заповнювати чистою водою.

Умови догляду за чаном з чавуну та дерева будуть відрізнятися.

Як правильно купатися в чані з користю для здоров’я

Доведено, що правильний відпочинок в чані оздоровлює організм, дозволяє зняти стрес та втому, нормалізувати роботу серцево-судинної системи, вивести токсини з організму та зміцнити імунітет.

Основні правила відпочинку в чані зимою:

  • Перед тим, як зануритися в чан, відпочиваючі повинні прийняти душ.
  • Краще зняти прикраси чи аксесуари з металу, оскільки вони мають властивість швидко прогріватися.

  • Якщо є сумніви щодо користі такого відпочинку (наприклад, наявні хронічні хвороби), краще проконсультуватися з лікарем.
  • Не варто відпочивати в чані більше рекомендованого часу – 60 хвилин.

  • Категорично не дозволяється вживати алкоголь чи переїдати перед процедурою купання в чані зимою.
  • Зимою, коли температура на вулиці набагато нижча, ніж температура води в теплому чані, варто надягати рушник або шапку на голову. Особливо не варто дівчатам бути на морозі з мокрою головою, навіть, якщо холод не відчувається. При виході з чану різниця тиску (за рахунок температур) може спровокувати короткочасну втрату свідомості.

Купанням в чані можна нашкодити у випадку, якщо не врахувати протипоказання до процедури. Не рекомендовано надавати перевагу такому відпочинку, якщо є індивідуальна чутливість до лікувальних трав, які будуть додавати чи непереносимість гарячої ванни. Краще відмовитися від купання в чані при наявності відкритих ран, хронічних хвороб серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, якщо в організмі є запальні процеси.