Власники басейнів, насолоджуючись відпочинком влітку, повинні знати, що довговічність конструкції та якість відпочинку залежить від рівня обслуговування басейну. Серед наслідків неякісного обслуговування може бути замерзання басейну в зимовий період, що може привести до пошкодження самої конструкції та понести за собою значні затрати на ремонт.
Етапи консервації басейну: як зробити правильно
Щоб басейн не замерз взимку, а конструкція не втратила цілісність, важливо правильно провести процедуру підготовки конструкції до зимівлі. Для цього, перш за все, врахувати, що процедуру консервації проводить, коли температурний режим на вулиці буде близько +15°С. Зазвичай процедура проводиться в кілька днів. Маніпуляції краще всього зробити в сонячну погоду та до настання перших морозних днів.
Правильна консервація басейну складається з наступних етапів.
-
Злити воду з басейну. Перш, ніж здійснити такі дії, конструкцію, в якій поміщають хлор, промити та переконатись, що засобу там не залишилось. Воду бажано злити тільки після того, як система знезараження буде ретельно промита чистою водою протягом мінімум 25 хв.
Ретельно провести очищення дна басейну та стінок. Також не забути про очищення сходинок, поручнів та інших елементів, які цього потребують. Для проведення процедури використовувати спеціальні засоби. Врахувати, що останні підбираються в залежності від того, з якого матеріалу виготовлено басейн. При неправильному підборі таких засобів великий ризик пошкодження поверхні. Після застосування очисних препаратів не забути якісно промити поверхню чистою водою.
-
Провести демонтажні роботи допоміжного обладнання, систем фільтрації та освітлення та інших елементів, які можна зняти. Вони повинні бути добре просушені та поміщені на зберігання в тепле місце з нормальним рівнем вологи. Щоб отвори, до яких фіксувалось обладнання, не були пошкоджені чи забруднені, їх краще прикрити заглушками. Ретельно промити та просушити потрібно і елементи, які не буде можливості зняти. По можливості вони також прикриваються.
-
Після ретельного очищення та обробки конструкції басейну вона заповнюється водою. До чистої води також додаються засоби, які не допустять розмноження та розповсюдження шкідливих мікроорганізмів та бактерій в басейні в зимовий період. Їх використання дозволить максимально швидко розконсервувати басейн весною та почати користуватися ним в перші ж теплі дні, не витрачаючи багато часу та коштів на заміну елементів чи ремонт конструкції. Завдяки «зимовій хімії» також на поверхні стінок не будуть накопичуватись нерозчинні солі, вапно, бруд. Це значно полегшить весняну підготовку чаші до використання.
-
Варто зауважити, що басейн на зимовий період не повинен залишатися пустим, оскільки постійне розмерзання/замерзання ґрунту буде створювати додаткове навантаження на конструкцію та може швидко її пошкодити. Вода доливається так, щоб вона була на 7-10 см нижче форсунок. Щоб процес промерзання ґрунту зимою був безпечним для басейну, при заливанні води варто додати в ємність і спеціальні компенсатори. В ідеалі краще обрати спеціально розроблені для цього вироби, а не виготовляти їх самостійно. Якщо ж виготовляти їх власноруч, краще всього для цього обрати такі матеріали, як старі автошини, пінопласт, пластикові бутилі. Врахувати, що після фіксації компенсаторів рівень води в басейні може піднятися, тому його на цьому етапі краще відрегулювати.
-
Останній етап консервації – покриття чаші спеціальним матеріалом. Головні фактори, які враховуються при його виборі – витривалість, міцність, зносостійкість. Полотно для накриття повинно також витримувати часті температурні перепади, зміну показника вологості, сніговий тиск. Воно також захищає від впливу та накопичення опадів, ультрафіолету, сміття. Щити для покриття басейну, виготовлені з деревини чи металу – не кращий варіант, оскільки вони дають додаткове навантаження на поверхню конструкції.
Провести процедуру консервування басейну вчасно – дуже важливо. Зробити це не складно й самостійно, не вдаючись до послуг спеціальних служб. Головне – обрати правильні та безпечні матеріали. Не варто розкривати басейн після консервації до настання потрібного температурного режиму весною. Краще всього зробити це перед безпосереднім використанням конструкції і тільки в разі, якщо сніг вже повністю зійшов.
Якщо на поверхні накриття накопичився сніговий покрив, його слід обережно прибрати. Звернути увагу, що льодову кірку в басейні не можна розколювати – це негативно вплине на цілісність стінок конструкції. Тільки в разі правильного обслуговування басейн буде роками слугувати та зможе перенести вплив навіть найсуворіших погодних факторів.