Головна перевага облаштування басейну у будинку – не таке швидке забруднення води, в порівнянні зі штучними водоймами, які розміщують на відкритій території. Трудозатрати та фінансові витрати на обслуговування також, зазвичай, відрізняються. Розміщення басейну у будинку – це можливість організації релаксу не тільки в літній період. Такий відпочинок облаштувати можна буде не залежно від пори року та погодних умов.
Окреме приміщення для басейну чи засклена територія, де розташована штучна водойма – це надійний захист води та обладнання басейну від впливу зовнішніх факторів, збереження тепла та комфортних умов для відпочинку. З допомогою якісної вентиляції можна уникнути утворення конденсату та підтримувати оптимальний рівень вологи в такому приміщенні.
Особливості облаштування басейну у будинку
Щоб мінімізувати затрати на обробку води та створити комфортні умови для відпочинку, важливо правильно облаштувати басейн у будинку та слідкувати за рядом показників:
-
Для забезпечення якісного довготривалого освітлення в приміщенні, продумати правильне встановлення вікон. Краще обрати панорамний формат. Для приміщень з підвищеним рівнем вологи оптимально підійдуть віконні конструкції з ПВХ або дерев’яні з основою з теплого алюмінію. Вони відрізняються тривалим періодом експлуатації, не деформуються. Якщо говорити про встановлення віконних систем там, де знаходиться басейн, вони повинні відповідати кільком характеристикам: бути енергозберігаючими, протиударними. Не зайвою буде і додаткова шумоізолююча функція.
-
Важливо підтримувати оптимальний рівень вологи – такий, щоб не було швидкого утворення конденсату. Для цього крім якісних склопакетів слід встановити хорошу вентиляційну систему в приміщенні.
-
Вентиляцію та кондиціювання краще продумати на стадії розробки проекту приміщення. Її технічні характеристики залежать від розміру басейну, площі приміщення, середньої температури води та повітря, віконних конструкцій та системи відкривання, яка на них передбачена.
Розташовуючи басейн в будинку, не останнє питання, яке потрібно вирішити – як якісно і надійно ізолювати цю кімнату від решти так, щоб мінімізувати вплив вологи.
Секрети правильного обслуговування
Загальні правила догляду за конструкцією басейну та води в ній будуть спільними для басейнів, які розміщені в будинку і для тих, що знаходяться на відкритій території.
Басейн в будинку, як правильно обслуговувати:
-
Своєчасно видалити сміття з басейну. Зазвичай, у басейні, який розміщений в приміщенні, частої потреби в цьому не виникає. Додатково очисти поверхню конструкції можна з допомогою спеціального водяного пилососу.
-
Провести очищення механічного типу. Для цього в басейні встановлюють спеціальні фільтраційні системи. Частіше використовують такі фільтри: піщані, діатомові, картриджні.
-
Провести очищення води з застосуванням спеціальної хімії. Знезараження води – важливий етап створення безпечного та комфортного середовища для відпочинку. Для здійснення цієї процедури використовують хлоровмісні препарати або ж активний кисень. Засіб підбирається в залежності від того, хто та як активно буде користуватися басейном, враховуючи нюанси використання кожного.
-
Вимірювати рівень ph. Роблять це з допомогою спеціальних тестерів 1 раз на 5-7 днів (якщо не має потреби вимірювати частіше). Важливо своєчасно регулювати цей показник, оскільки від нього залежить ефективність хімії та безпека відпочинку.
-
Знешкодити водорості. Для басейнів, які знаходяться в приміщенні, своєчасне вирішення такої проблеми є не менш складним та важливим питанням. Щоб проводити профілактику утворення слизу, водоростей, використовують альгіцид. Дозування буде різним в залежності від рівня забруднення.
-
Знешкодити дрібний бруд, який не можна вловити фільтраційною системою. Зробити це можна з допомогою флокулянтів та коагулянтів.
Якісний відпочинок біля басейну в будинку створити просто. Достатньо враховувати елементарні поради: обрати якісну хімію перевіреного виробника, своєчасно контролювати показники води, якісно очищати поверхні та фільтри, забезпечити перевірку обладнання та стабільну роботу фільтраційної системи.