Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Україна, Київ, вул. Амурська 4 (район м. Васильківська)
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Басейн став каламутним після дощу, що робити

Басейн став каламутним після дощу, що робити

Власники відкритих вуличних басейнів неодноразово стикалися з проблемою підвищення рівня води в резервуарі після навіть незначного дощу. Це призводить до дисбалансу хімічних речовин, а у разі рясних злив, до сильного забруднення води та її помутніння. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, слідуйте покроковій інструкції, представленій у цій статті.
 

  1. Знижуємо рівень води у басейні
Отже, насамперед після дощу слід привести до норми рівень води в резервуарі. Для цього зайву каламутну воду спускають або видаляють насосом. За наявності в басейні скімера вода повинна перебувати на рівні його середини.
Якщо прогнозуються сильні чи тривалі дощі, слід заздалегідь знижувати рівень води у басейні. Цей контрзахід дозволить виключити затоплення штучної водойми після дощу.
  1. Очищаємо басейн від сміття після дощу
Для початку за допомогою сачка слід видалити все поверхневе сміття. Після цього за допомогою донного пилососу очищають стіни та дно резервуара. Нехтувати цим етапом очищення не рекомендується, оскільки сміття, що накопичилося, може призвести до додаткового навантаження на фільтр басейну і, відповідно, до його поломки.
  1. Перевіряємо pH у каламутному басейні

Відповідність кислотно-лужного балансу нормальним показникам сприяє ефективній роботі будь-якої хімії для басейну. Тому після дощу слід обов'язково виконати тестування каламутної води за допомогою спеціального тестера. Щоб перейти до подальшої очистки води, pH повинен відповідати показнику 7,2. Якщо він вищий, рекомендується скористатися препаратом pH Мінуc.
Використовуючи цей препарат, важливо правильно розрахувати дозування, щоб не знизити pH нижче за норму. Для цього слід уважно ознайомитися з інструкцією щодо застосування засобу, а також дати препарату час на роботу. Після його закінчення тестування слід повторити. Якщо рівень pH знаходиться в нормі, починайте наступний етап очищення води.
  1. Проводимо шокову обробку каламутної води

Як правило, рясні дощі суттєво знижують концентрацію у воді дезінфектора. При цьому використання звичайних дезінфікуючих препаратів (повільний хлор, активний кисень) є малоефективним. У цьому випадку фахівці рекомендують застосовувати швидкорозчинний хлор. Цей засіб дозволяє підвищити рівень вільного хлору у 10 разів.
Ударна доза хлору дозволить видалити занесені дощем та вітром суперечки водоростей, уникнути патогенних мікроорганізмів та інших забруднювачів. Шокуючу обробку рекомендується проводити на ніч, оскільки ультрафіолетові промені можуть вплинути на швидкість розкладання активного хлору.

  1. Включаємо фільтр та циркуляцію
Після вечірньої шокової обробки вранці слід включити фільтр. Він має відпрацювати щонайменше 8 годин. Водночас необхідно провести повторний pH аналіз. Рекомендований показник – 7.4-7.6. Якщо рівень нижчий, його доводять до потрібного показника препаратом pH Плюс. Крім цього, необхідно періодично перевіряти у басейні рівень вільного хлору. Якщо він знижується до показника 3 проміле, можна використовувати інші хімічні препарати.
  1. Видаляємо каламутність після дощу
Якщо фільтрація води в басейні не призвела до очікуваного результату, і вона не стала прозорою, фахівці рекомендують вдатися до спеціальних засобів для освітлення води. Мова йде про коагулянтах (флокулянтах). З їх допомогою найдрібніші зважені частки зв'язуються у великі пластівці та видалити їх набагато легше.
Щоб процес зв'язування суспензії відбувався швидше, фільтруючу систему рекомендується вимкнути на 2-3 години. Після того, як цей час закінчиться, частина пластівців осяде на дно і їх можна буде видалити за допомогою донного пилососа. Суспільство, що залишилося, потраплять у фільтр. Його потрібно включити відразу після обробки басейну донним пилососом на кілька годин.
Після роботи фільтр слід очистити, оскільки велика кількість забруднювачів, що в нього потрапила, може призвести до забруднення води у резервуарі.
  1. Регулюємо хімічний баланс води та проводимо профілактику зростання водоростей

Всі перераховані вище способи повинні сприяти тому, що вода в басейні знову стане чистою і прозорою. Тому слід перевірити і збалансувати рівень хлору, а також провести профілактику розвитку водоростей.
Насамперед проводиться тест на концентрацію вільного хлору (рівень має відповідати 0,5-1,5 проміле). Якщо показник нижчий за норму, підвищити його можна, застосувавши повільно розчинний хлор.

Після використання хлорної хімії, тестування варто повторити та додати у воду альгіцид. Препарат цієї категорії перешкоджає зростанню водоростей у басейні та ефективно з ними бореться.