Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Басейн після відлиги що робити

Басейн після відлиги що робити

Якщо настала відлига, і лід в басейні зійшов, а до весни залишилось небагато, варто готувати штучну водойму до розконсервації. Робити це потрібно правильно та своєчасно, оскільки від цього в подальшому залежить якість води, стан обладнання та тривалість його роботи.

Розконсервація після відлиги: як правильно робити

Якщо весняне тепло вже близько і в планах найближчим часом почати користуватися басейном, варто приступити до розконсервації штучної водойми. Щоб безпечно використовувати конструкцію, треба коректно підійти до її запуску. Для початку розконсервації важливо підібрати правильний період. Оптимально, якщо підготовка штучної водойми почнеться після відлиги, коли температура повітря протягом кількох діб буде на рівні +20°С. Важливим для цього процесу буде і показник води в басейні – не нижче +12°С.

Спеціалісти радять звернути увагу, що поспішати з розконсервацією не варто. Якщо лід в чаші ще повністю не розтанув, раннє відкриття басейну може стати причиною пошкодження обладнання та самої конструкції. Розбивати лід в штучній водоймі, щоб прискорити його танення, заборонено.

Тягнути з розконсервацією басейну після відлиги  теж не радять, оскільки тривале потепління провокує швидке розмноження шкідливих мікроорганізмів, тому проводити обробку, підтримувати оптимальний хімічний баланс води потрібно своєчасно.

Етапи підготовки басейну до експлуатації

Зазвичай, процедура розконсервації займає кілька днів. Важливо ретельно продумати  всі етапи та правильно підібрати хімію для обробки басейну після відлиги.

Основні процедури під час розконсервації:

1. З поверхні басейну витягти покриття, компенсатори. Використовуючи сачки, прибрати з поверхні води сміття. Далі приєднати демонтоване обладнання, перевірити, чи надійно воно встановлене. Переконатися в функціонуванні станції дозування реагентів та системи фільтрації.

2. Підбір хімії. Проводиться обробка і водного середовища, і самої чаші. Для цього потрібно придбати дезінфекційний засіб, альгіцид та коагулянти для знешкодження водоростей та підтримання прозорості води. Обов’язковий засіб для підготовки басейну до експлуатації – регулятор кислотно-лужного балансу. Кількість хімії підбирається з врахуванням параметрів басейну.

3. Приступити до очищення чаші. Якщо басейн невеликий, після відлиги воду можна повністю злити, якщо ж він значних розмірів, зробити це можна лише частково. Ретельно обробляються стінки чаші, дно, ватерлінія. Перед процедурою очищення перевірити коректність функціонування обладнання. В залежності від складності забруднення можуть знадобитися засоби для прибирання нальоту. Для проведення ретельного прибирання можна скористатися спеціальним водним пилососом. Завершення очищення чаші та перевірки обладнання потребує ввімкнення фільтраційної системи хоча б на 18-20 годин.

4. Проведення обробки води. Обов’язкова процедура – дезінфекція, якій передує вимірювання та регулювання ph. Для дієвості хімії та безпечної експлуатації басейну важливо тримати цей показник на позначці 7,2-7,6. В якості дезінфікуючих засобів при запуску басейну спеціалісти радять користуватися хлоровмісними препаратами. Обов’язковою на цьому етапі буде шокова обробка.

5. Використання додаткових засобів для очищення води. До них належать альгіциди, які прибирають сліди водоростей, і коагулянти. Додавання останніх актуальне, оскільки вода після зими може не вирізнятися ідеальною прозорістю навіть після дезінфекції. Не зайвим буде визначити і вміст металів у воді та контролювати цей показник, оскільки він впливає на стан обладнання та термін його експлуатації.

  

Дозування підбирається з врахуванням рекомендацій в інструкції. Частіше всього на це впливають розміри басейну та стан води в ньому. Правильно проведена підготовка водойми після відлиги – запорука її безпечної та тривалої експлуатації.