Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Басейн біля озера як доглядати

Басейн біля озера як доглядати

Відкриті басейни на приватних ділянках, територіях відпочинкових баз чи готелів вже давно не дивина. Однак, інколи їх власники скаржаться на складність догляду за резервуарами. Начебто і графіка прибирання дотримуються, і на дезінфектантах не заощаджують, а все-одно, вода не ідеально прозора, має неприємний запах та й водорості допікають.
У такому випадку варто озирнутися та переконатися, що поблизу немає озерця чи ставка. Досить часто саме вони є причиною буйного цвітіння у басейні. З вітром, комахами та відпочивальниками у резервуар заноситься частина фауни природної водойми, у тому числі спори водоростей. Що робити у такому випадку, поговоримо далі.

Особливості догляду басейнів, що розташовані поряд з природніми водоймами

Варто зазначити, що догляд за басейнами, які розташовані поряд з природніми водоймами, не надто відрізняється від обслуговування будь-якого іншого резервуару. Перш за все, слід сказати, що процес має бути комплексним, тобто включати:
  • Механічне очищення води. Базується на видаленні з води забруднень різного роду, у тому числі домішок, жиру, сміття, пилу, листя. Проводиться за допомогою звичайного сачка та фільтраційної системи.
Застосовуючи щось одне, досягнути бажаного результату чистоти басейну біля озера не вдасться. Окрім того, слід пам’ятати, що басейн, який розташовується поряд з природною водоймою вимагає частішого прибирання. Алгоритм очищення басейну біля озера має складатися із наступних кроків:
  • прибирання сміття відповідно до його появи;
  • щоденна механічна фільтрація до 8 годин;
  • тестування води на рівень pH та концентрацію хлору не менше, як раз на тиждень;
  • корекція показників відповідно до результатів аналізу;
  • боротьба з водоростями, яких більше біля озера, освітлення води та поверхонь – за необхідністю.
Розглянемо усі етапи догляду за басейном, що розташований поблизу озера більш детально.

Очищення поверхонь води та чаші біля озера

Очищення поверхні води слід виконувати щодня. Це дозволить подовжити термін роботи фільтрувальної установки та зменшить періодичність заміни фільтрів. Прибирання різного плаваючого сміття зазвичай виконують за допомогою сачка та телескопічної штанги.
Очищення поверхонь чаші зазвичай проводять за необхідності. Найчастіше неподалік від озера очищення потребує зона ватерлінії. Зазвичай його виконують за допомогою щіток, губок, скребків та спеціальних засобів для ватерлінії. Воду для такого прибирання треба трохи приспустити. Решту поверхонь чистять у випадку появи нальоту або ж, коли дно басейну стало слизьким. Такі роботи виконують або за допомогою щіток та гідропилососів.

Механічне очищення води

Механічне очищення води проводиться з метою видалення великих забруднень, або таких, що з'явились в результаті використання коагулянтів. Для проведення механічного очищення потрібно мати фільтровальну установку. У її складі мають бути: насос, фільтр-сітка для грубого очищення та основний фільтр (картриджний, пісочний, діатомовий).

Водопідготовка басейну біля озера

Водопідготовка – один із найважливіших етапів комплексного догляду за басейном, який розташований поряд із природною водоймою. Під час підготовки води в резервуар додають спеціальну хімію для знезараження води, освітлення, коагуляції, боротьби з водоростями.
Для того, аби водопідготовка була ефективною, власнику басейна біля озера обов'язково потрібні:
  • Дезінфектори. Це може бути хлор або активний кисень. Вони знезаражують воду, вбивають бактерії, грибки та інші патогенні мікроорганізми.
  • Регулятори рівня pH. Оптимальний показник pH має перебувати в діапазоні 7.2-7.6. Якщо рівень не відповідає цьому показнику слід провести корекцію за допомогою засобів pH Плюс або pH Мінус.
  • Коагулянти. Найдрібніші часточки сміття досить часто є причиною каламутності води. Вони легко оминають будь-які фільтри, тому для боротьби з ними застосовують коагулянти. Препарати зв'язують дрібне сміття у більш велике, таке з яким може впоратися фільтр.

Боротьба з водоростями

Боротьба з водоростями – одна із найскладніших проблем, з якою стикаються власники басейнів, розташованих поряд із ставками, річками, озерами. Про появу зелених шкідників свідчать каламутність води, зеленкуватий відтінок, характерний запах та слизький наліт на стінках.

Альгіциди. Ось що має бути обов'язково в арсеналі власника резервуару, який сусідить з природньою водоймою. Ці препарати вводяться в воду за необхідності, або для профілактики. Окрім того, слід пам'ятати, що у басейнах де циркуляція води відбувається регулярно, водорості з’являються не так активно. Стояча вода для зелені та цвілі – найсприятливіше середовище.

Застосування такого алгоритму дій та засобів допоможе зберігати воду у басейнах, що розташовуються поряд із природніми водоймами, чистою та безпечною. Відповідно, і відпочинок буде більш комфортним та приємним.