Основним завданням для власників басейнів є збереження чистоти гідроспоруд. Лише таким чином вдасться забезпечити комфортний та безпечний відпочинок. Одним з ворогів у боротьбі за гігієнічність резервуару є водорості. Впоратися з цими зеленими шкідниками лише дезінфікуючими засобами не вдасться. Обов’язково треба додавати альгіциди.
Що таке альгіциди і як вони працюють
Альгіциди – це хімічні речовини, які застосовують для боротьби з різними типами водних рослин та водоростей, у т.ч. ціанобактерій. Під час виготовлення альгіцидів використовуються безпечні для людей та тварин речовини. До складу таких препаратів входять:
-
водні розчини мідних з’єднань та амонієвих солей;
- бензіламонія хлорид.
Альгіциди виготовляють у формі гранул, рідин і таблеток. Розчини альгіциду можна поєднувати з іншими препаратами спеціальної хімії, у т.ч. хлором, бромом та активним киснем. Саме ці засоби зазвичай використовують для дезінфекції басейнів, проте у боротьбі з водоростями вони більш ефективні у поєднанні з альгіцидами. Справа в тому, що альгіциди руйнують захисну оболонку ціанобактерій, а далі до роботи підключаються знезаражуючі засоби. Таке поєднання має наступні властивості:
-
антибактеріальну;
-
антисептичну;
-
противірусну;
-
профілактичну.
Альгіциди використовують перед запуском басейну в експлуатацію, під час регулярної дезінфекції та шокового оброблення водного середовища, на етапі консервації басейну.
Переваги альгіцидів
Альгіциди – це важлива складова догляду за басейном. Особливо важливим внесення альгіцидів є в теплу та сонячну пору року. Якщо говорити про переваги препарату більш детально, то це:
-
запобігання утворенню водоростей;
-
підвищення ефективності фільтрації;
-
покращення якості води;
-
захист обладнання;
-
економія часу та зусиль, які витрачаються на обслуговування басейну;
-
безпека для здоров’я плавців.
Види альгіцидів
Сучасні виробники пропонують власникам басейнів декілька типів альгіцидів. Відповідно до способу впливу на зелених шкідників, розрізняють такі види засобів:
-
окислюючі – альгіциди на основі активного хлору або активного кисню, які руйнують клітини зелених шкідників;
-
неокислюючі – препарати цього типу попереджають розмноження водоростей;
-
регулятори pH – такі засоби змінюють рівень кислотності води в басейні в результаті чого водорості гинуть;
-
інгібітори – блокують метаболічні процеси водоростей чим перешкоджають життєдіяльності водоростей.
Альгіциди також поділяють на три групи, відповідно до методу їх дії. Користувачам пропонують обрати:
-
Контактні альгіциди. Це препарати швидкої дії, які накладаються на водорості, проникають всередину шкідників та руйнують їх структуру. Найчастіше такі альгіциди використовують у випадках високої концентрації водоростей у резервуарі.
-
Системні альгіциди. Такі засоби спочатку розчиняються у воді, а потім проникають у водорості. Цей тип альгіцидів зазвичай застосовують для боротьби з розсіяними по басейну водоростями.
-
Комбіновані альгіциди. Препарати широкої дії, які поєднують в собі властивості контактних та системних альгіцидів. Засоби такого типу допоможуть у боротьбі з водоростями різного типу та концентрації.
Крітерії вибору альгіциду для басейну
Зважаючи на широкий вибір та різномаїття альгіцидів, до вибору прапаратів цього типу слід підходити зважено. Якщо говорити про властивості самого препарату, то варто звернути увагу на наступні моменти:
-
Пінистість. Деякі засоби на основі альгіциду після внесення в воду сильно піняться. Навряд чи комусь хочеться плавати у шапці піни, тому краще обирати препарати, які не піднімають піну на поверхні води.
-
Рівень впливу на pH. Деякі засоби на основі альгіцидів можуть вплинути на рівень кислотно-лужного балансу і доведеться використовувати ще додаткові речовини, які допоможуть відрегулювати pH.
-
Витратність. Деякі дороговартісні альгіциди є більш економічними, оскільки витрачаються в мінімальній кількості. Тож, перед придбанням краще вирахувати приблизні витрати препарату на басейн (виходити треба з об’єму резервуару). Це дозволить придбати ефективний засіб, якого вистачить, як мінімум, на сезон.
-
Виробник. Як правило, засоби перевірених виробників, як правило, працюють краще.
Окрім якостей самого препарату, треба звернути увагу ще й на особливості самого басейну та умови його використання. Так, слід врахувати тип резервуару (надувний, стаціонарний, каркасний). Окрім того, важливими є інтенсивність використання басейну, властивості води, яка набирається в чашу та особливості навколишнього середовища.
Важливо пам’ятати ще один момент: додавати альгіцид в воду треба відповідно до рекомендацій виробника. Перевищення дози, як і недостатня норма препарату можуть призвести до негативних наслідків.