Грибок та зелень можуть з’явитися не лише в басейні та інших поверхнях, які контактують з водою. Нерідко їх можна побачити й у дворі – на плитці, стіні чи іншій поверхні. В каталозі магазину запропоновані ефективні та перевірені засоби для боротьби з водоростями та грибком, які утворюються у водоймах – вражають не тільки самі басейни, але й фонтани, гірки та водні атракціони. Плануючи позбутися від грибка та зелені в дворі на стінах, варто врахувати, що альгіцид для усунення таких проявів не підійде. Потрібно підібрати іншу спеціальну хімію, яка буде ефективною не в водному середовищі.
Боротьба з водоростями в басейні: як правильно використати альгіцид
Щоб досягти потрібного ефекту від використання альгіциду для усунення водоростей в басейні, важливо чітко дотримуватися рекомендацій, вказаних виробником. Обробляючи воду та стінки штучної водойми, її елементів, важливо роботи це правильно.
Дотримання простих правил та рекомендацій дозволить провести обробку швидко та якісно, створити безпечне середовище для відпочинку.
-
Додавати альгіцид можна тільки після того, як засіб в відповідному дозуванні буде розведений в воді в окремій тарі. Додавати хімію в басейн можна тільки в такому стані. При проведенні, як шокового, так і регулярного хлорування рекомендовано включити фільтраційну систему не менше, ніж на 3 години.
-
Важливо чітко дотримуватися дозування – недостатня кількість стане причиною того, що обробка буде не ефективною, передозування спровокує подразнення на шкірі під час купання та стане причиною помутніння водного середовища.
-
Врахувати, що альгіцид використовують не тільки для регулярної обробки води, але й при підготовці басейну до зими та перед початком користування весною. Рекомендовано також застосувати засіб після тривалих опадів і при додаванні великої кількості нової води в штучну водойму.
-
На розрахування кількості засобу впливає температура води та навколишнього середовища, жорсткість води. Власники басейнів, які регулярно користуються альгіцидами, перед додаванням засобу повинні визначити концентрацію хлору та рівень ph. Краще, якщо на момент додавання альгіциду останній показник буде в межах 7,2-7,6. Такі дані важливі для того, щоб засіб був ефективним.
-
Важливо проводити обробку штучної водойми альгіцидом, як і хлоровмісними препаратами тільки тоді, коли в басейні нікого не має.
-
Після проведення обробки повторно додавати засіб можна не раніше, ніж через тиждень після процедури.
-
Щоб підсилити його ефективність, спеціалісти рекомендують поєднувати процес з обробкою води ультрафіолетом, озонуванням, хлоруванням.
Використовуючи альгіцид, можна провести регулярну або шокову (ударну) обробку штучної водойми. Дозування засобу буде відрізнятися. Так, проведення шокової обробки рекомендовано при надмірному забрудненні води, перед консервацією чи початком сезону купання. Більшість виробників пропонують при такі процедурі додавати 20 мл засобу на 1 м.куб. води (слідкувати за тим, чи інше дозування не вказане в інструкції).
Для підтримки чистоти та прозорості води, профілактичного очищення проводиться регулярна обробка. Оптимально здійснювати її раз на 10-12 днів - додають 5 мл засобу на 1 м.куб. води. Рекомендації обов’язкові до виконання: альгіцид повинен бути попередньо розведений у воді, на 2-3 години після додавання хімії вмикати фільтраційну систему. Дозування може бути збільшене в залежності від стану води, особливо, якщо на стінках штучної водойми швидко утворюється вапняний наліт.
Альгіцид використовують і для обробки стін басейну перед додаванням води та запуском конструкції. В такому разі поверхню ретельно обробляють розчином (на 5 л води – 100 мл препарату), особливу увагу приділяти куткам та стикам. Після такої обробки басейн наповнюють водою не раніше, ніж через 10 годин, а користуватися водоймою можна через 15 годин. Звертати увагу потрібно на індивідуальну безпеку під час обробки – процедура проводиться в гумових рукавичках, не слід допускати потрапляння засобу на шкіру, слизові.