Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Меню
Наша адреса: Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Україна, Київ, вул. Академіка Книшова 4
Пн-Пт - 09:00 - 18:00
Сб, Нд - вихідний

Альгіцид для басейну від водоростей

Альгіцид для басейну від водоростей

Будь-який басейн при неправильному догляді схильний до утворення водоростей, хоча у відкритих водоймах цей процес відбувається швидше. Іноді колонія водоростей розвивається настільки стрімко, що вже за добу вода із прозоро-блакитної стає каламутно-зеленою. У подібних ситуаціях багато власників вдаються до засобу проти водоростей - альгіциду. У цьому огляді ми розглянемо, що є альгіцидом для басейну і як його правильно використовувати, щоб надовго вирішити проблему з водоростями.

Які водорості живуть у басейнах

В природе существует огромное разнообразие водорослей, но, к счастью, в бассейнах могут присутствовать только четыре вида:

  • Зелені або синьо-зелені водорості.
  • Жовті або гірчичні водорості – різновид зелених, але в них присутні каротиноїди, що надають жовтого кольору.
  • Чорні водорості – це темні синьо-зелені водорості.
  • Червоні водорості в басейні виглядають як рожевий слиз.

Якщо зеленим водоростям для життя необхідне сонячне світло та тепло, три інші види можуть виживати без сонця. Такі У природі існує величезна різноманітність водорослей, але, на щастя, у басейнах можуть бути лише чотири види: водорості часто виникають у затінених місцях відкритих водойм, а також у закритих басейнах та гідромасажних ваннах СПА. Найскладнішими вважаються чорні водорості, які мають щільнішу структуру і закріплюються на стиках, в кутах та інших важкодоступних місцях.

Причини утворення водоростей та як їх уникнути

Водорості розвиваються швидше у стоячій чи погано циркульованій воді. Тому фільтруюча система повинна включатися мінімум на 8 годин на день, а у вуличних басейнах у спеку та сонячну погоду – на 10-12 годин.
Найефективнішим засобом проти водоростей є хлор.
Якщо для дезінфекції води використовується безхлорна хімія, водорості стрімко розвиваються. Але навіть при застосуванні препаратів, що містять хлор, важливо підтримувати правильний хімічний баланс води, оскільки його порушення також призводить до зростання водорості. Насамперед, це зниження рівня вільного хлору та лужна вода (підвищений рівень рН). У нормі рівень вільного хлору має становити 0,5-1,5 проміле, а рівень рН – 7,2-7,4.
Іноді навіть за правильного хімічного балансу води водорості нехай і повільніше, але розвиваються. Справа в тому, що з часом у них виробляється стійкість до хлорної хімії, тому вона стає менш ефективною. У цьому випадку необхідно провести ударне хлорування басейну за допомогою шок-хлора, який швидко підвищує концентрацію вільного хлору до 10 разів. Після шокування до басейну додають спеціальний засіб – альгіцид.

Що таке альгіцид і як підібрати правильний склад препарату

Альгіцид – це засіб, що має у складі інгредієнти, що порушують життєво важливі процеси водоростей на клітинному рівні. Серед доступних у продажу альгіцидів для басейнів є два типи засобів:

  • Препарати на основі іонів міді впливають на здатність водоростей до фотосинтезу, тому вони ефективні проти зелених водоростей. Ці кошти мають два недоліки:

  • при частому використанні на поверхнях басейну утворюються зелені плями;

  • при высокой концентрации в воде действующего вещества волосы пловцов могут приобретать зеленый или синий оттенок.

  • Кошти на основі сполук четвертинного амонію додатково мають дезинфікуючу та бактерицидну дію. Вони руйнують стінки водоростей, бактерій, грибків та цвілі. Такі препарати не фарбують поверхні басейну та не впливають на плавців. До альгіцидів широкого спектра дії належать AquaDoctor AC та Crystal Pool Algaecide Ultra Liquid.

Альгіцид для басейну: як користуватися

Альгіциди досить ефективно нейтралізують існуючі водорості, але вони не в змозі їх повністю самостійно вбити. Найкраще альгіциди працюють у комплексі із хлором. Їх рекомендовано застосовувати після кожного ударного хлорування води. Профілактичне шокування басейну рекомендується проводити щотижня. Також шок-хлор використовується при першому заповненні басейну, після опадів, при підготовці відкритої водойми до зимівлі.
Після шокування басейну необхідно почекати від 12-24 години, щоб рівень вільного хлору повернувся в норму природним шляхом. При нормальних показниках хлору та рН можна використовувати альгіцид.
Спочатку препарат розводиться у воді, відповідно до рекомендованих доз на кожен кубометр води. Отриманий розчин вливається по всьому периметру басейну, після чого на 2-4 години вмикається циркуляція води. Користуватися басейном заборонено.
Якщо басейн був сильно уражений водоростями, після використання шоку та альгіциду вода може залишитися каламутною. Це з тим, що дуже дрібні залишки вбитих водоростей проходять крізь фільтр і знову потрапляють у воду. Видалити дрібні суспензії і зробити воду прозорою допоможе коагулянт. Він укрупнює дрібні суспензії, після чого частина зібраних у пластівці забруднювачів видаляється донним пилососом, решта буде уловлена фільтром.